Pludmales volejbolisti gatavojas Eiropas U-22 čempionātam Jūrmalā

Pludmales volejbolistes Anastasija Kravčenoka un Tīna Laura Graudiņa darīs visu, lai triumfētu Eiropas U-22 čempionātā Jūrmalā, preses konferencē paziņojušas volejbolistes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Eiropas čempionāts risināsies no 26.līdz 29.jūlijam, Jūrmalai jau piekto gadu pēc kārtas uzņemot nozīmīgas starptautiskas sacensības pludmales volejbolā.

Latvijas volejbolistes Kravčenoka/Graudiņa, kuras 2016.gadā izcīnīja Eiropas U-22 čempionu titulu, šogad ir gatavas cīnīties par uzvaru turnīrā. "Mums ar Anastasiju šis ir jau trešais gads Jūrmalā. Tā ir jauka sajūta, ka esam mājās, kur viss ir pazīstams - tas dos papildus spēku. Mūsu ambīcijas ir ļoti augstas. Nebaidīšos teikt, ka, protams, gribam uzvarēt turnīrā. Lai to izdarītu, būs ļoti smagi jācīnās, bet ļoti daudz kas būs atkarīgs no veiksmes faktora," izteicās Graudiņa.

Tikmēr Kravčenoka norādīja, ka sportistes vēlas izbaudīt turnīru. "Gribam baudīt katru minūti un dienu no šī turnīra. Vēlamies parādīt savu labāko spēli. Domāju, ka vislielākās konkurentes būs krievietes, kuras arī spēlē pasaules tūrē."

"Ar lepnumu un gandarījumu varu teikt, ka uzņemam volejbolistus Majoru pludmalē," pauda Jūrmalas domes deputāte Rita Sproģe. "Mums daba ir devusi jūru ar lieliskām smiltīm, ar ko lepojamies. Jūrmala ir pilsēta, kam ir vienādības zīme ar pludmales volejbolu. un šogad redzēsim lieliskus sporta svētkus."

Savukārt Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs norādīja, ka šogad stadionā būs 1600 skatītāju vietas. "Tas ir kļuvis divreiz mazāks, taču joprojām gana ietilpīgs. Sacensībās piedalīsies 30 valstu komandas, bet kopumā būs 128 dalībnieki, kamēr ar apkalpojošo personālu skaits pārsniedz 200 cilvēkus. Kopumā ar visiem dalībniekiem un brīvprātīgajiem šajā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 400 cilvēku."

Zaiženijs arī atklāja, ka sportisti nedzīvos Jūrmalā, bet gan Rīgā. "Tas ir tādēļ, ka jūlijā Jūrmala ir ļoti noslogota ar atpūtniekiem, līdz ar to nav vietas, kur izmitināt volejbolistus. Organizēsim autobusus un ik pa 30 minūtēm sportistiem būs iespēja nokļūt stadionā."

Tikmēr LVF prezidents Atis Sausnītis sacīja, ka Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa nesen izcīnītā Eiropas čempionāta sudraba medaļa ir augstvērtīgs panākums. "Viņi nospēlēja izcili. Šogad U-22 čempionātā Latvijas sportisti darīs visu, lai iepriecinātu vietējos līdzjutējus. Šoreiz ieeja skatītajiem būs bez maksas. Vēlos pateikties Jūrmalai un pārējiem iesaistītajiem par piedalīšanos rīkošanā - arī tiem, kuri dara melno darbu."

"Šī ir mana pirmā reize Jūrmalā," teica Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) pārstāvis Pjērs Paolo Murgioni. "Iepriekš par šo pilsētu nezināju, bet, kopš tā organizē pludmales volejbola sacensības, tā ir ļoti labi zināma vieta. LVF veic ļoti labu darbu šādu pasākumu rīkošanā. Tik mazai valstij kā Latvija ir ļoti svarīgi gūt labus rezultātus pludmales volejbola sacensībās. Domāju, skatītāji šo turnīru izbaudīs – volejbolisti ir jauni, bet spēcīgi."

Čempionātā Latviju pārstāvēs seši dueti - pa trim puišu un meiteņu konkurencē.

Kristaps Šmits/Mihails Samoilovs, Aleksandrs Nasonovs/Jānis Jansons un Rinalds Aišpurs/Rihards Lazdiņš pārstāvēs Latviju vīriešu turnīrā, bet dāmām, neskaitot Graudiņu/Kravčenoku, piedalīsies arī Vanesa Grosberga/Kristīne Briede un Varvara Brailko/Anete Namiķe.

Sieviešu konkurencē starp favorītēm čempionātā būs Graudiņa/Kravčenoka, bet vīriešu konkurencē par favorītiem tiek uzskatīti Samoilovs/Šmits, kuri pērn ieguva bronzas godalgas pasaules U-21 čempionātā.

Augsta līmeņa pludmales volejbola spēles Jūrmalā notiek ik gadu. Pērn notika kontinenta meistarsacīkstes pieaugušajiem, kur par vicečempioniem kļuva pašmāju duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti