Motivētā kreile Marta Levinska. 17 gadu vecumā labākā Latvijas volejboliste

Par Latvijas labāko volejbolisti pērn atzina tikai 17 gadus veco Martu Kamēliju Levinsku, kura intensīvus treniņus veiksmīgi apvieno ar mācībām vidusskolā. Rīgas Volejbola skolas (RVS) audzēkne par pagodinājumu ir pārsteigta un cer, ka gada balvu pasniegšana veicinās spēles popularitāti Latvijā.

Intervija ar Martu Kamēliju LevinskuMāris Bergs

  Kļūšanu par gada labāko spēlētāju Levinska sarunā Latvijas Radio nosauca par neticamu, jo jaunā volejboliste gaidīja, ka tiks godināta kāda pieredzējusi spēlētāja. Lai gan balva saņemta individuāli, Levinska savos panākumos uzteica RVS un Latvijas izlases nopelnus, "Vēl joprojām tas šķiet neticami," atmiņās par nopelnīto titulu dalījās sportiste.

  Levinska kā kreile ir izmēģinājusi spēkus arī pludmales volejbolā,

  bet neslēpj, ka tas drīzāk būs tikai savam priekam, pat ja viņa šovasar izlems piedalīties kādās sacensībās. Savu nākotni Levinska domā saistīt ar volejbolu, iespējams, ar sporta stipendiju tiekot kādā augstskolā. Martai jau ir uzklausījusi piedāvājumus no ASV universitātēm, bet par to vēl domās, jo labi jūtas mājās. Viņa nešaubās, ka labas spēlētājas tiek pamanītas arī Latvijā, kur sieviešu volejbols tikai attīstās. 

  Šosezon Levinskas mērķis ir uzvara RVS komandas sastāvā pašmāju čempionātā un Baltijas līgā. Noskaņojums komandā esot labs un spēlētājas motivētas. Pašlaik Martai nav viegli mācības vidusskolā apvienot ar volejbola spēlēšanu augstā līmenī, jo bieži jākavē stundas, bet sekmes apņēmīgajai volejbolistei ir labas, neraugoties uz pieciem treniņiem nedēļā. 

  Pašmāju čempionāta rezultatīvākā spēlētāja ir pateicīga savam pirmajam trenerim Normundam Lūsim par ieliktajiem volejbola pamatiem.

  Marta sākotnēji vēlējās kļūt par basketbolisti,

  bet, tā kā ģimenē ir daudz volejbola spēlētāju, viņa 10 gadu vecumā pievērsās tīkla bumbai. Drīz vien sekoja arī pārdomu laiks, vai spēlei nemest mieru, tomēr sportiste izlēma turpināt iesākto.

  Volejbolu Levinska sāka spēlēt pirmā tempa pozīcijā, bet jauniešu izlasē pēc pusgada treneri ieteica pārkvalificēties par diagonāles spēlētāju. Latvijas izlasē viņa diagonāles lomā ir jau vairākus gadus un ar savu pozīciju ir ļoti apmierināta. Marta atzīst, ka viņai ļoti palīdz komandas kopējais darbs. Ja visai komandai spēle iet no rokas, diagonāles spēlētājai nav tik liela slodze. Bet, ja citām meitenēm nesokas, diagonālē klājas daudz grūtāk. 

  Pašlaik Levinska krāj pieredzi arī Latvijas izlasē treniņos pie Ingunas Minusas. Tas prasa pastāvīgu koncentrēšanos, jo treniņos ir sarežģīti vingrinājumi, kam jādomā līdzi. Ja treniņi Minusas vadībā lielākoties ir tehnikas uzlabošanai, tad pie Pāvela Seļivanova un Andreja Odinokova volejbolistes vairāk veido komandas sadarbību. Gada labākā volejboliste ar interesi seko izlases attīstībai - valstsvienībai ir pievienojies treneris Pēteris Plūme ar jaunu pieeju, mācot daudz jaunu kombināciju un cēlājas kļuvušas par galvenajām spēlētājām laukumā. Saspēles ir sarežģītas, bet Marta cer, ka komanda spēs īstenot treneru plānus. 

  Līdzšinējās četrās spēlēs Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlase uzvaras nav guvusi, ko Levinska skaidro ar pārliecības trūkumu.

  Viņa sagaida, ka nākamajās spēlēs komanda būs agresīvāka un spēlēs ar lielāku degsmi, jo zina, ka var turēt pretiniecēm līdzi. Visa izlase ir ļoti jauna un laukumā vēl trūkst pieredzes, kas īpaši izpaužas spēlētāju sadarbībā, atzīst valstsvienības spēlētāja. 

  Eiropas čempionāta kvalifikācijā latvietēm sestdien Jelgavā jātiekas ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi, bet pēdējo maču atlasē Latvijas valstsvienība aizvadīs 9.janvārī Spānijā. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti