«Lūšu» prasmes Latvijas kausa finālā pārbaudīs «RTU/Robežsardze» volejbolisti

Latvijas kausa izcīņas finālspēlē volejbolā sestdien Rīgā, "Daugavas" sporta namā, sacentīsies "RTU/Robežsardze" un Jēkabpils “Lūši”. Jēkabpiliešu fani jau noorganizējuši vairākus autobusus, lai atbalstītu savējos klātienē. „Lūšiem” arī psiholoģiskā pārliecība, jo pirms nedēļas izdevās pretiniekus pieveikt Latvijas čempionātā. Savukārt rīdzinieki negrasās padoties un ir pārliecināti, ka gaidāma sīva spēkošanās.

Latvijas čempionātā Jēkabpils “Lūši” pirms nedēļas pieveica trijos setos "RTU/Robežsardzi" un to dēvēja par kausa izcīņas fināla ģenerālmēģinājumu. No vienas puses pārliecība par saviem spēkiem "Lūšiem" tikai pieaugusi, no otras puses nemaz tik pārliecinoša tā uzvara nebija, jo rīdzinieki izrādīja sīvu pretestību, divos setos zaudējot vien taibreikā. 

"RTU/Robežsardze" un Jēkabpils "Lūši" gatavojas Latvijas volejbola kausa finālamInita Kresa-Katkovska

  Jēkabpiliešu jaunās paaudzes pārstāvji Vadims Koreniks un Matīss Petjukēvičs ir pārliecināti par savas komandas pārspēku. Viņuprāt, liela loma ir faniem un gaidāms, ka atbalstītāji piepildīs "Daugavas" sporta nama tribīnes arī šoreiz. Vairāki spēlētāji rīdzinieku sastāvā gan esot jāpieskata īpaši.

  Jēkabpiliešu jaunatnes komandas ilggadējais treneris Guntis Grigalis Latvijas Radio pastāstīja, ka, viņaprāt, "RTU/Robežsardzes" komandai pašlaik nav tie labākie laiki un līderi vēl kāpina sportisko formu pēc iegūtajām traumām. Spēku samērs tagad nosvērtu svaru kausus "Lūšu" pusē, tajā pašā laikā treneris tomēr piesita pie koka, tā sakot, māņticība tomēr.

  Izšķirošajos brīžos noderīgs var būt treneru padoms, lai radītu lūzumu spēlē. "Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans ir īstens novada patriots, jo savas sportiskās gaitas sācis Salas vidusskolā pie trenera Valda Konstantinova, tad Murjāņu Sporta ģimnāzijā turpinājis pie Aigara Birzuļa, tagad atgriezies dzimtajā Jēkabpilī un audzēkņus iedrošina spēlēt skaisti arī skatītajiem. Gandrīz visi SK Jēkabpils "Lūši" jaunie spēlētāji ir arī Jēkabpils Sporta skolas sistēmā.

  "Lūšu" galvenais Obrumans Latvijas Radio uzsvēra, ka šoreiz komandas mērķis finālā ir kausa iegūšana. Atšķirībā no pērnās sezonas, kad iekļūšana finālā jau bija iepriecinošs panākums. 

  Titulētākais finālspēles dalībnieks būs Raimonds Vilde - "RTU/Robežsardzes" galvenais treneris. Bijušais Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris kā spēlētājs savulaik pārstāvējis klubus Grieķijā, Itālijā un Igaunijā, PSRS izlases sastāvā izcīnīja sudrabu 1988. gada Seulas olimpisko spēļu turnīrā, sudrabu Pasaules kausa izcīņā un kļuva par Eiropas čempionu, kā arī 1986. gadā izcīnīja otro vietu pasaules čempionātā.

  Vilde apstiprināja, ka vairākiem "RTU/Robežsardze" spēlētajiem ir traumas un volejbolisti trenējušies iespēju robežās, taču neko par baltu velti negrasās atdot. Treneris gan uzsvēra, ka komandā spēlē praktiski amatieri, tādēļ nav pamata nesamērīgām prasībām. 

  Cīņa par Latvijas kausu finālā sāksies plkst. 18. Maču tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti