Latvijas volejbola izlase treniņnometnē Rīgā pielāgosies ārkārtējai situācijai

Gatavojoties  Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram, Latvijas vīriešu volejbola izlase 1.jūnijā Rīgā sāks treniņnometni, kur darba plāns būs pieskaņots ārkārtējās situācijas prasībām. 

Volejbola izlases koordinators Artūrs Vitkovskis cer, ka spēlētāji būs bijuši apzinīgi un ik pēc divām nedēļām no  fiziskās sagatavotības trenera Tarmo Tītsa saņemtos treniņu plānus arī apzinīgi pildījuši. Izlase treniņnometni jūnija sākumā aizvadīs sporta centrā Mežaparkā, kur darbosies fiziskās sagatavotības uzlabošanai. 

Latvijas volejbolisti pošas pirmajai treniņnometneiInita Kresa-Katkovska

  Treniņos svaru zālē nodarbības būs divās grupās, bet āra apstākļos visi darbosies kopā. Vitkovskis Latvijas Radio pastāstīja, ka treniņos galvenā trenera Avo Kēla vadībā varētu piedalīties ne vairāk kā 25 personas, tādēļ visi valdības noteiktie ierobežojumi būs ievēroti.
   

  Visiem izlases kandidātiem ir bijis liels pārtraukums, trenējoties vien individuāli mājās,

  Latvijas Radio apstiprināja Atvars Ozoliņš. Viņš jau aizvadījis paškarantīnu Latvijā pēc atgriešanās no savas pirmās leģionāra sezonas, spēlējot Itālijas 3.līgā. Ozoliņš paskaidroja, ka nodarbībās mājās centies sevi uzturēt formā. 

  Ozoliņš klubu sezonu pavadīja Itālijas trešās spēcīgākās līgas komandā "Gibam", kas mājup viņam atļāva doties 1. aprīlī. Komanda 12 vienību konkurencē ieņēma  8.vietu, tiesa, Atvaram nākamajā sezonā varētu būt iespēja spēlēt vienu pakāpienu spēcīgākā čempionātā.

  Viens no potenciālajiem izlases līderiem Hermans Egleskalns šonedēļ netika izvēlēts Dienvidkorejas volejbola līgas draftā, ko izlases koordinators Vitkovskis nosauca par veiksmi valstsvienībai. Ja Egleskalnu izvēlētu draftā, pieaugtu risks, ka viņš nevarētu iekļauties izlasē. Taču Egleskalns jau iepriekš norādīja, ka viņam ir vairāki ceļi karjeras turpināšanai un Dienvidkoreja nebija pamata variants. Vitkovskis prognozēja, ka

  Egleskalns mērķēs uz augsta līmeņa klubu čempionātu Eiropā, iespējams, Itālijā vai Polijā.

  Dienvidkorejas čempionātā savulaik nepilnu sezonu aizvadīja Latvijas valstsvienības uzbrukuma līderis Gundars Celitāns, pārstāvot austrumu valsts galvaspilsētās Seulas vienību. 

  Diagonāles uzbrucējs Egleskalns vēl ir Francijā, kur aizvadīja klubu sezonu, savukārt cits potenciālais izlases līderis cēlājs Deniss Petrovs vēl nav atgriezies mājās no Krievijas kluba.

  Valstsvienības paplašinātajā kandidātu sarakstā ir visi šobrīd spēcīgākie Latvijas volejbolisti. Visvairāk ir “Jēkabpils Lūšu” spēlētāju – astoņi. Četri volejbolisti pārstāv Latvijas kausa ieguvēju "RTU/Robežsardzi”, bet trīs – OC “Limbaži”/MSĢ. 17 kandidāti pārstāv Latvijas klubus, turpretim 10 volejbolisti nāk no ārvalstu komandām.

  Leģionāru vidū izlasē ir pārstāvji no Krievijas, Itālijas, Francijas, Čehijas, Somijas, Šveices un Igaunijas klubiem.

  Vēl nav skaidrs, vai Kēla palīga valstsvienībā Gunta Atara vadītajai Latvijas U-20 izlasei būs jāspēlē augusta sākumā. Tās līderu vidū ir nacionālās valstsvienības kandidāti Renārs Pauls Jansons, Gustavs Freimanis un Kristers Dardzāns.

  Kvalifikācijas spēles valstsvienībai paredzētas no 15. augusta līdz 6. septembrim. Latvijas izlases pretinieki D grupā cīņā par vietu finālturnīrā būs Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti - ar katru konkurentu paredzēta viena spēle mājās un izbraukumā. Eiropas čempionāta finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti