Latvijas izlases volejbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijā spēlēs janvārī

Sieviešu volejbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru aizvadīs 2021.gada janvārī, jo Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) nolēma, ka iepriekš plānotajā laikā augustā un septembrī spēles nenotiks, piektdien informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Latvijas izlases pārstāvētā kvalifikācijas F grupa līdz šim bija vienīgā, kam spēles vēl tika ieplānotas augusta beigās un septembra sākumā. Tomēr CEV nolēma, ka arī šajā grupā visas spēles notiks janvārī. Kvalifikācijas grupā pirmā apļa spēles augusta beigās bija paredzētas Latvijā, savukārt otro apli komandas spēlētu Bosnijā un Hercegovinā. Taču pēc turnīra pārcelšanas no jauna noteiks arī sacensību norises vietas.

Kvalifikācijas F grupā iekļauto četru valstsvienību pārstāvjiem bija pārāk dažādi viedokļi par turnīra norisi vēl 2020.gadā un ar savu artavu izmaiņas veicināja arī Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi. Latvijas pārstāvētajā grupā ir arī Slovēnija un Čehija.

Treneru Ingunas Minusas, Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova vadītā Latvijas sieviešu izlase gan neatteiksies no iespējas augustā aizvadīt trīs pārbaudes spēles pret Igauniju. Spēles Igaunijas pilsētā Paidē notiks no 4. līdz 6. augustam. Latvijas nacionālo izlašu koordinators Arturs Vitkovskis uzsvēra, ka Latvijas un Igaunijas valstsvienības savstarpējus sparinga mačus aizvada jau ne pirmo gadu, tādēļ arī šoreiz panākta attiecīga vienošanās.

Ar pārbaudes spēlēm pret igaunietēm Latvijas izlase noslēgs treniņnometni un gatavošanās ciklu, jo kvalifikācijas spēles vasaras beigās nenotiks. Uz Igauniju Latvijas izlase dosies 16 spēlētāju sastāvā. 

Vasara nesusi pārmaiņas arī Latvijas izlases kapteines Elvitas Dolotovas karjerā - cēlāja nākamsezon spēlēs Čehijas klubā Brno “Kralove Pole”. Dolotova 2020.gadā pabeidza studijas Latvijas Universitātē, kas ļāva daugavpilietei arī raudzīties uz spēlēšanu kādā ārzemju klubā. Uz Čehiju viņa dosies pēc Latvijas izlases pārbaudes spēlēm ar Igauniju. 

Eiropas čempionāta finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Dalība finālturnīrā jau ir droša četrām mājinieču komandām un astoņām labākajām iepriekšējo kontinenta meistarsacīkšu valstsvienībām - Turcijai, Itālijai, Polijai, Nīderlandei, Vācijai, Krievijai, Beļģijai un Azerbaidžānai. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti