Sporta ziņas

Latvijas futbola Virslīga. FK «Jelgava» - FK «Ventspils»

Sporta ziņas

Virslīgas klubos konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19

Jūrmalā septembrī norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Latvija iegūst tiesības Jūrmalā uzņemt Eiropas čempionātu pludmales volejbolā

Latvijas Volejbola federācija (LVF) un Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) vienojās par 2020. gada Eiropas čempionāta pludmales volejbolā organizēšanu Jūrmalā no 16. līdz 20. septembrim, piektdien informēja LVF.

Eiropas čempionāts sākotnēji bija paredzēts Nīderlandē, kur no turnīra rīkošanas atteicās. LVF vadība sarunas ar CEV par iespēju organizēt Eiropas čempionātu Latvijā sāka jau aprīlī, kad uzzināja, ka Nīderlandē plānotais turnīrs varētu nenotikt. Paralēli norisinājās sarunas ar Jūrmalas domi par finansiālo atbalstu, kā arī turnīra iespējamo norisi pilsētā, kura vēsturiski uzskatāma par Latvijas pludmales volejbola galvaspilsētu.   

CEV valde 7.jūlijā nolēma kontinenta meistarsacīkšu rīkošanu uzticēt Latvijai. LVF adresētā CEV prezidenta Aleksandra Boričiča vēstulē norādīts, ka Eiropas konfederācija sekos, lai sacensības notiktu, ievērojot visus drošības pasākumus Covid-19 izplatības dēļ. CEV arī sola finansiālu un organizatorisku atbalstu.

LVF ir gatava sadarbībā ar CEV īstenot stingrus pasākumus, lai Eiropas čempionātā Jūrmalā nodrošinātu visu iesaistīto spēlētāju, apkalpojošā personāla un skatītāju veselību un drošību kā galveno prioritāti.

“Kopā ar Latvijas Volejbola federāciju vēlamies nosūtīt skaidru vēstījumu, ka Eiropas volejbola ģimene ir gatava atsākt aktivitātes visām iesaistītajām pusēm, galvenokārt Eiropas elites pludmales volejbolistiem,” CEV prezidentu Boričiču citēja LVF.

Savukārt LVF prezidents Jānis Buks saskata, ka Eiropas čempionāta rīkošana ir laba ziņa visam Latvijas sportam. Buks nešaubās, ka arī pašreizējos apstākļos turnīrs būs pienācīgi noorganizēts, lai arī jautājums par valsts finansējuma piešķiršanu vēl ir procesā.

LVF valdes loceklis Kaspars Timermanis iepriekš LSM.lv pastāstīja, ka vietējā federācija ir ieinteresēta uzņemt Eiropas čempionātu, jo tas uzlabotu izredzes iekrāt olimpiskās kvalifikācijas punktus tiem Latvijas duetiem, kas vēl nav nodrošinājuši ceļazīmi uz Tokiju. Savukārt CEV intereses čempionāta sarīkošanā nosaka arī arī komerciāli aspekti. 

Vēl gan nav zināms, vai ceļošanas ierobežojumu dēļ Jūrmalā varēs ierasties visi spēcīgākie Eiropas pludmales volejbolisti.

Liels izaicinājums Covid 19 izplatības laikā būs visu Eiropas valstu labāko atlētu nokļūšana Latvijā, taču Buks cer, ka vīrusa izplatība līdz septembra sākumam Eiropā vēl vairāk mazināsies. “Esam apņēmības pilni darīt visu, lai Jūrmalā varētu startēt visi spēcīgākie Eiropas pāri, vienlaikus ievērojot visu Eiropas valstu noteiktos drošības pasākumus,” piebilda Buks.

Gandarījumu par turnīra norisi dzimtajā pilsētā pauda Eiropas čempione Tīna Graudiņa, kura pērn titulu izcīnīja duetā ar savu pārinieci Anastasiju Kravčenoku.

"Fantastiski, ka aizstāvēt titulu mums būs [iespēja] savās mājās. Domāju, ka priecīgi par Eiropas čempionāta norisi Jūrmalā ir arī Latvijas sporta fani, jo īpaši šajā laikā, kad sporta pasākumi ir retums," teica Graudiņa. "Latvijas Volejbola federācijai ir liela pieredze šādu pasākumu organizēšanā, tāpēc ticu un zinu, ka turnīrs tiks rīkots atbildīgi un droši. Mēs ar Anastasiju Jūrmalā esam spēlējušas labi, bijušas veiksmīgas gandrīz visos turnīros, kas Jūrmalā notikuši, taču apzinos, ka šogad no mums
tiks gaidīti visaugstākie rezultāti.”

Augsta līmeņa starptautiski pludmales volejbola turnīri Majoros, Jūrmalā, norisinās kopš 2014. gada.

Jūrmalā 2017. gada augustā risinājās Eiropas čempionāta finālposms. Jūrmalā 2020.gadā pirmoreiz vajadzēja notikt arī Pasaules tūres posma sacensībām sievietēm, taču šo turnīru pārcēla uz nākamo gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti