Panorāma

Panorāma

Panorāma

Loka šāvējam pasaules čempionāta medaļas

Čempionātam nauda ir, sportistu sagatavošanai - nav

Eiropas čempionātam pludmales volejbolā Jūrmalā nauda ir, bet ne sportistu sagatavošanai

Pēc nepilniem četriem mēnešiem Jūrmalā risināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Balvu fonds šīm sacensībām  iespaidīgs – 200 tūkstošu eiro. Latvijas volejbola federācijā (LVF) uzsver, ka tie būs īsti pludmales volejbola svētki, taču vairāki sportisti tā nedomā. Neskatoties uz iespaidīgajām naudas balvām, federācija nepiešķir naudu Latvijas sportistiem, lai tie sagatavotos vērienīgajām sacensībām.

Eiropas čempionāta finālsposma kopējais budžets būs ap 850 tūkstošiem eiro – 350 tūkstošus dos Jūrmalas pašvaldība, atlikušo daļu - Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Savukārt sportistu treniņnometnēm pirms turnīra Volejbola federācija no sava budžeta iezīmējusi vien 4000 eiro. Šo naudu piešķirs sportistiem, kurus nefinansē Latvijas Olimpiskā vienība, būtībā Latvijas otrajiem un trešajiem volejbola duetiem.

Pludmales volejbola treneris Aigars Birzulis pastāstīja, ka treniņnometne trim pāriem izmaksā apmēram 1200 eiro, kas it kā nav milzu summa, tajā pašā laikā ar vienu šādu gatavošanās posmu tik un tā nepietiks. 

Savukārt LVF ģenerālsekretārs Ainārs Dakša uzsvēra, ka piešķirto naudu nedrīkst tērēt sportistiem, bet gan tikai iepriekš strikti paredzētiem mērķiem. Volejbola federācija tāmē ministrijai norādījusi, ka 46 tūkstošus izlietos administratīvajiem izdevumiem jeb sacensību organizētāju, šajā gadījumā volejbola federācijas darbinieku algām. Dakša klāstīja, ka LVF nedrīkst likt strādāt par brīvu darbiniekiem, kuriem būs papildu darba stundas.

Tikmēr IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs apliecināja, ka federācija lūdz naudu konkrētiem mērķiem atbilstoši pastāvošajiem noteikumiem. Latvijas Hokeja federācija gan pērn, rīkojot olimpiskās kvalifikācijas turnīru, savos izdevumos administratīvos tēriņus nebija iekļāvusi.

Līdz čempionātam Jūrmalā atlikuši vairs tikai nieka četri mēneši un šķiet, ka Volejbola federācija nonākusi daļēji arī ķīlnieku lomā – sportistiem naudu no milzīgā finansējuma viņi piešķirt nedrīkst, bet arī pašu budžetā brīvu līdzekļu treniņnometņu organizēšanai nav. Pie kopsaucēja jānonāk, jo galu galā sportisti čempionātā būs galvenie varoņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti