Abi Latvijas pludmales volejbola pāri sasniedz Pasaules tūres posma ceturtdaļfinālu

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža piektdien Ķīnā ar divām uzvarām sāka Pasaules tūres "Open" kategorijas posma izslēgšanas turnīru un iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Vēlāk piektdien astotdaļfināla barjeru Sjameņā pārvarēja arī Latvijas spēcīgākais pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš.

(papildināts ar Aleksandra Samoilova/Jāņa Šmēdiņa pretiniekiem 1/4finālā)
Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Pļaviņš/Regža ar 2:1 (17:21, 23:21, 15:11) pārspēja japāņus Kacuhiro Hiratori/Josiumi Hasegavu. Savukārt izslēgšanas pirmajā kārtā Pļaviņš/Regža ar 2:1 (21:18, 13:21, 15:10) bija pārāki par Venecuēlas pāri Rolando Peteru/Džonatanu Golindano.

Galvenie favorīti Samoilovs/Šmēdiņš pretendē uz uzvaru trešajā tūres posmā pēc kārtas un astotdaļfinālā guva pārliecinošu uzvaru 2:0 (21:10, 21:13) pār amerikāņiem Teiloru Krebu/Trevoru Krebu.

Cīņā par vietu pusfinālā Pļaviņa/Regžas pretinieki būs ar trešo numuru izliktie poļi Bartošs Losjaks/Piotrs Kantors. Samoilovs/Šmēdiņš nākamo cīņu aizvadīs pret Fransisko Marko/Kristianu Garsiju no Spānijas.

Samoilovs/Šmēdiņš iepriekš uzvarēja visās trijās spēlēs grupā un uzreiz tika astotdaļfinālā. Pirmajā spēlē tika pieveikti mājinieki Pens Gao/Jao Li (2:1), otro uzvaru izdevās gūt pret Kataras pāri Džefersonu Santušu Pereiru/Čerifu Junusi (2:1), bet cīņā par pirmo vietu grupā sekoja uzvara pār austriešiem Aleksandru Hūberu/Robinu Zeidlu (2:1).

Savukārt ar devīto numuru izliktie Pļaviņš/Regža grupā sāka ar uzvaru pār jaunzēlandiešiem Maiklu Vatsonu/Semu O'Deu (2:0), nākamajā cīņā piekāpās Kanādas pārim Semam Pedlovam/Grantam O'Gormanam (0:2), bet trešajā spēlē uzvarēja ķīniešus Likedzjanu Ha/Dzjaņu Bao (2:0).

Izslēgšanas turnīrā piektdien izspēlēs trīs kārtas, līdz kļūs zināmi pusfinālisti. Savukārt sestdien turnīrs beigsies ar finālspēlēm.

Komandas, kas grupās nepalika pēdējās, iekļuva izslēgšanas turnīrā, turklāt grupu uzvarētāji uzreiz nonāca otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Turnīrā vīriešiem un sievietēm kopēju 150 000 dolāru balvu fondu varēs iekrāt arī punktus olimpiskās kvalifikācijas rangā.

Samoilovs/Šmēdiņš septembrī uzvarēja iepriekšējos divos "Open" kategorijas posmos Riodežaneiro un Sočos, Krievijā.

Pludmales volejbolā prestižākie "Grand Slam" sērijas sacensības ir aizvadītas, taču līdz decembra vidum vēl notiks pieci rangā zemāki "Open" kategorijas posmi, kā arī būs Pasaules tūres fināls Fortloderdeilā, ASV, septembra beigās, kur Samoilovs/Šmēdiņš nav ielūgti.