Volejbols

Volejbola čempionāta finālsērijas spēle Ezerzeme/DU - RTU/Robežsardze/Jūrmala. Intervija ar Patriku Pinku

Volejbols

Volejbola čempionāta finālsērijas spēle RTU/Robežsardze/Jūrmala - Ezerzeme/DU. Intervija ar Rihardu Puķīti pirms spēles

Volejbola čempionāta finālsērijas spēles Ezerzeme/DU - RTU/Robežsardze/Jūrmala epizodes

«Ezerzeme/DU» volejbolisti uzvar Daugavpilī, pietuvojas čempionu titulam. Spilgtākie mirkļi

"Ezerzeme/DU" sestdien mājās Daugavpilī ar 3:2 pārspēja "RTU/Robežsardze/Jūrmala" volejbolistus Latvijas čempionāta zelta finālsērijas trešajā spēlē. Sērijā līdz trim uzvarām "Ezerzeme/DU" ieguva 2:1 pārsvaru un nākamajā spēlē var nodrošināt čempionu laurus.

(papildināts ar "Jēkabpils Lūšu" izcīnīto bronzu)
Finālsērija turpināsies svētdien ar ceturto spēli Jūrmalā, kur mājiniekiem būs nepieciešama uzvara, lai čempiona noskaidrošanu atliktu uz piekto spēli.

Sērijas trešajā spēlē Andris Širjakovs uzvarētājiem guva 19 punktus, bet Armands Rokjāns pievienoja 18 punktu guvumu. "RTU/Robežsardze/Jūrmala" ar 24 punktu guvumu izcēlās Matīss Gabduļins.

Pirmā seta epizodes

Prognozes par spraigu spēkošanos piepildījās pirmajā setā, kur neviena komanda neieguva būtisku pārsvaru, bet galotnē Ērika Voroņko gremde nodrošināja uzvaru 25:23 Daugavpils komandai.

Saruna ar Ēriku Voroņko

Voroņko pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda noturēja savu spēles stilu un agresīvāk nospēlēja seta beigās, lai arī pāris reizes kļūdījās.

Otrā seta epizodes

Toties otrā seta vidū krass pavērsiens izdevās "RTU/Robežsardze/Jūrmala", viesiem iekrājot prāvu 20:13 punktu pārsvaru. "Ezerzeme/DU" vēl spēja uz brīdi atgriezt intrigu, tomēr setā ar 25:22 pārāki bija "RTU/Robežsardze/Jūrmala" volejbolisti.

Saruna ar Aināru Cīruli

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" treneris Ainārs Cīrulis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai pēc otrā seta vidū iekrātā pārsvara neizdevās tikpat jaudīgs turpinājums. Cīrulis uzsvēra, ka jāgūst uzvara trešajā setā, kas "RTU/Robežsardze/Jūrmala" finālsērijā vēl ne reizi nav izdevies.

Cīruļa bažām bija pamats trešā seta sākumā, "Ezerzeme/DU" izvirzoties vadībā 4:1. Viesi gan ātri sakārtoja savu spēli un seta vidū jau bija vadībā 12:9. "RTU/Robežsardze/Jūrmala" uz augstāka emociju viļņa nonāca arī līdz drošai uzvarai setā - 25:19.

Ceturtā seta epizodes

"Ezerzeme/DU" krāja kļūdas ceturtā seta sākumā, tomēr ar Antona Nazarova ieguldījumu spēja situāciju vērst par labu un izvirzīties vadībā 15:13. Viesiem vairākkārt izdevās rezultātu līdzsvarot, visbeidzot arī panākot 25:24 pārsvaru, bet pēdējo punktu izspēlē pārāki bija "Ezerzeme/DU" volejbolisti - 27:25.

Izšķirošajā piektajā setā ar pāris punktiem vadībā turējās "Ezerzeme/DU", līdz viesi rezultātu līdzsvaroja 11:11. Cīņas izskaņā stiprāki nervi bija laukuma saimniekiem, kam uzvara setā 17:15 nodrošināja uzvaru arī mačā.

Saruna ar Andri Širjakovu

"Ezerzeme/DU" volejbolists Andris Širjakovs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka bez emocijām nevar spēlēt un, iespējams, tieši tas palīdzēja mājiniekiem pēc trešā seta pavērst cīņas ritējumu savā labā. Širjakovs piebilda, ka paši vien vainīgi, ka spēle nonāca līdz piektajam setam, jo, rādot savu labāko spēli, bija iespēja uzvarēt trijos setos.

Saruna ar Patriku Pinku

Savukārt "RTU/Robežsardze/Jūrmala" spēlētājs Patriks Pinka atzina, ka komanda labā spēles ritējumā tomēr ļāva pretiniekiem atgūt otro elpu, kas Daugavpils komandai palīdzēja tikt pie uzvaras. Tomēr visi seti ritēja punkts punktā, un izredzes uz čempionu titulu nav zudušas, tādēļ jāgatavojas nākamajai spēlei, uzsvēra Pinka.

Saruna ar Raimondu Vildi

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda gatavojās ierastā režīmā un spēlētājiem problēmām ar motivāciju nevajadzētu būt. Vilde atgādinājis savai komandai, ka pretim stājas pieredzējis pretinieks, un uzvarai nepieciešams vislabākais sniegums visos spēles komponentos.

Saruna ar Rihardu Puķīti

Savukārt "Ezerzeme/DU" galvenais treneris Rihards Puķītis atzina, ka pretinieki ir izanalizēti un labi zināmi, bet svarīgas būs visas spēles nianses. Mājās spēlēt ir psiholoģiski sarežģītāk, bet jo vairāk gribas uzvarēt komandas līdzjutēju un atbalstītāju priekšā, sacīja Puķītis. Viņš uzsvēra, ka komandai jāspēlē stabilāk un mazāk jākļūdās, lai gūtu sērijā otro uzvaru.

Ar uzvaru piecos setos 3:2 finālu mājās sāka "Ezerzeme/DU", bet nākamajā mačā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" savā laukumā bija pārāki un līdzsvaroja pretendentu izredzes.

"Jēkabpils Lūši" sestdien nodrošināja bronzas medaļas, sērijā līdz divām uzvarām ar 2:0 pārspējot Vecumnieku komandu. Jēkabpils vienība otrajā spēlē mājās bija pārāka ar 3:0 (25:16, 25:18, 28:26).