Vieglatlētikas savienības valde olimpiešu startu Rio vērtē pozitīvi

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valde paudusi uzskatu, ka Latvijas vieglatlēti Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ir nostartējuši labi. “Lauras Ikaunieces-Admidiņas izcīnītā ceturtā vieta ir lielisks panākums. Madarai Palameikai 10. vieta un 12. vieta Jeļenai Prokopčukai un Paulam Pujātam arī vērtējama ļoti atzīstami,” pausts LVS mājaslapā.

Pārējie sportisti esot nostartējuši savu iespēju robežās. Taču fakts, ka  Rio, kur vieglatlētikas komanda bija gandrīz divas reizes mazāka nekā Londonas olimpiskajās spēlēs, bet četri sportisti spēja ierindoties labāko ducī, LVS valdi dara priecīgu.

LVS valde negatīvi vērtē, ka  Dmitrijs Miļkevičs kā vieglatlētikas komandas vadītājs nevarēja ierasties sacensību norises vietā vairākas dienas pirms sacensību sākuma ierobežoto oficiālo personu skaita dēļ. Tiek saskatītas problēmas sportistu psiholoģiskajā sagatavotībā tādās atbildīgās sacensībās kā olimpiskās spēles. Problēmas LVS valde saskata arī treneros.

Pēc Rio LVS valde nonākusi pie secinājuma, ka šķēpmetējiem ir problēmas ar psiholoģisko sagatavotību - olimpiskajai komandai trūkst psihologu, kas varētu palīdzēt sportistiem gan pirms atbildīgiem startiem, gan treniņu periodā. Tāpat arī secināts, ka sportistiem, kuriem kādu apstākļu dēļ nav klāt treneris, ir  jāņem vērā tie norādījumi, kurus sniedz par konkrēto disciplīnu atbildīgais treneris sacensībās.

LVS valde arī uzsver, ka sportistiem nepieciešams savlaicīgs finansējums no Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības, lai pilnvērtīgi sagatavotos sacensību sezonai. Diemžēl finansējumu, kas piešķirts martā, vieglatlētiem ir grūti mērķtiecīgi izmantot, jo treniņnometnes tiek plānotas jau iepriekšējā gada rudenī. Visbeidzot, pirms nozīmīgām izlases sacensībām komandas sastāvam jābūt maksimāli uzraudzītam no federācijas puses, lai sportistiem un treneriem nekā netrūktu un viņi būtu pēc iespējas labāk sagatavojušies šiem startiem.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti