Vieglatlētikā noslēdzas kvalifikācija pasaules čempionātam, Latviju pārstāvēs 6 sportisti

Pēc kvalifikācijas noslēguma apmēram 1900 vieglatlētu kvalificējās dalībai pasaules čempionātā, kas jūlija vidū sāksies Oregonā, ASV, trešdien informēja pasaules vieglatlētikas jumtorganizācija "World Athletics" (WA). Rīkotāju dati liecina, ka Latviju čempionātā varētu pārstāvēt seši sportisti, ko ceturtdien oficiāli apstiprināja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

(papildināts ar Latvijas Vieglatlētikas savienības apstiprinātu sastāvu)
Nacionālajām vieglatlētikas federācijām delegāciju sastāvs jāapstiprina līdz 4. jūlijam, bet pasaules čempionāts Jūdžinas pilsētā risināsies no 15. līdz 24. jūlijam.

Kvalifikācija individuālajās disciplīnās noslēdzās 26. jūnijā, un vieglatlēti dalību pasaules čempionātā varēja nodrošināt gan ar sasniegtu kvalifikācijas normatīvu, gan pēc vietas rangā un noteiktās sacensībās. Rīkotāji lēš, ka 63 % pasaules čempionāta dalībnieku iespēju startēt Oregonā nodrošināja pēc vietas rangā, 33 % ceļazīmi nodrošināja vieta rangā, bet 4 % – sasniegumi noteiktās kvalifikācijas sacensībās. 

Jau iepriekš tika prognozēts, ka Latvijai plašākā pārstāvība varētu būt šķēpmešanā, kur dalībnieku vidū ir Līna Mūze un Madara Palameika, kā arī Patriks Gailums un Rolands Štrobinders. Pēc iegūtās vietas rangā uz pasaules čempionātu varēs doties 400 metru skrējēja Gunta Vaičule un Arnis Rumbenieks 35 kilometru soļošanā.

Kā treneri uz čempionātu dosies Gints Palameiks, Mārcis Štrobinders, Zigismunds Sirmais un Edvīns Krūms.

Pasaules čempionātu tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti