Vieglatlēti bažīgi par izmaiņām Dimanta līgas sacensību formātā

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) plāno 2020.gadā ieviest kompaktāku sacensību formātu prestižajā Dimanta līgas sērijā, kas raisījis sportistos bažas par iespēju nākotnē nodrošināt iztiku ar startiem savā disciplīnā, piektdien vēstīja aģentūra "Reuters".

IAAF plāno nākamsezon Dimanta līgā iekļaut pa 12 disciplīnām vīriešiem un sievietēm, bet lēmumi par nākamo sacensību programmu sekos tikai pēc pašreizējās sezonas beigām. Sagaidāms, ka Dimanta līgas posmu programma vairāk tiks pakļauta televīzijas formāta vajadzībām, lai sacensības nepārsniegtu pusotru stundu raidlaika.

Jau martā IAAF paziņoja, ka, sākot ar 2020.gadu, 3000 metru skrējiens būs garākā distance sacensību oficiālajā televīzijas programmā. Vietējiem sacensību organizatoriem gan nebūs liegts iekļaut programmā arī citas disciplīnas ārpus televīzijas raidlaika.

Divkārtējais olimpiskais čempions un trīskārt par pasaules čempionu kļuvušais ASV trīssoļlēcējs Kristians Teilors atzina, ka ir norūpējies par nākotni. Jau šosezon Dimanta līgā lēkšanas un mešanas disciplīnās sacensību skaits ir samazināts no septiņiem uz pieciem posmiem. Teilors bažījas par trīssoļlēkšanas iespējamu izslēgšanu no Dimanta līgas un 29 gadus vecais vieglatlēts pieļauj iespēju beigt sportista karjeru, ja pēc izmaiņām finansiāli pievilcīgākajās sacensībās vairs nespēs sevi nodrošināt.

Teilors gan nevainoja Dimanta līgas organizatorus, bet atzina, ka gaidāmās izmaiņas ir laikmeta atspoguļojums. Trīssoļlēcējs norādīja uz iespējamu kopējo rezultātu kritumu disciplīnā, ja labākie atlēti būs izkliedēti sacensībās pa visu pasauli. 

Lai palīdzētu sportistiem adaptēties vieglatlētikas pārmaiņu laikos, IAAF rīko atlētu forumus, kur apspriest aktuālus jautājumus. Šāds forums notiks arī sestdien Londonā, kur nedēļas nogalē risināsies Dimanta līgas posms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti