Ventspilnieki pludmalē met akmeņus Grīvu ģimenes organizētās sacensībās

Jau 30 gadus Ventspils pludmalē notiek akmeņu mešanas sacensības, kuras organizē sportiskā Grīvu ģimene, un līdztekus Latvijas augsta līmeņa atlētiem tajās dalību ņem arī vienkārši cilvēki, kuri ikdienā netrenējas.

Pludmalē pulcējas visu vecumu pārstāvji, arī pavisam mazi sportisti. Starp dalībniekiem arī augsta līmeņa vieglatlēti – Latvijas rekordists 400 metru skrējienā Jānis Leitis, olimpietis soļotājs Arnis Rumbenieks, kā arī sportiskā Grīvu ģimene – māsas tāllēcējas Lauma un Māra, kā arī abi aktīvie šķēpmetēji Gundega un Jānis Svens. Viņi arī labākie šajās sacensībās. Gundega akmeni aizmeta tālāk nekā 70 metrus, savukārt Jānim šoreiz 104 metri.

“Pirmais, ka akmens ir gramus 700-800 vieglāks par šķēpu, tik daudz arī attālums pienāk no tās svara maiņas,” uz jautājumu, kādēļ sportista raidītais akmens lido tālāk par šķēpu, atbildēja Jānis Svens Grīva.

“Domāju, tie vīri kas te met akmeņus, iedotu viņiem šķēpus, viņi noteikti man zaudētu,” “Sporta studijai” atklāja 1980. gada olimpiskais čempions šķēpmešanā Dainis Kūla.

Neoficiālais rekords akmeņu mešanā pieder Jānim Svenam – 146 metri. Tas ir daudz, jo nepieredzējušam metējam izdodas sasniegt krietni pieticīgāku rezultātu.

Akmens mešanas sacensības Ventspilī notiek jau 30 gadus, galvenais organizators ir Grīvu ģimenes galva Māris Grīva. Sacensības savu aktualitāti nezaudē vēl šobrīd – dalībnieku skaits ir gana kupls. Un tas tādēļ, ka te iepriekš nav jātrenējas – atnāk cilvēks no ielas un met akmeni. Kā uzsver Kūla, iespējams, cilvēki no ielas akmeni var aizmest pat tālāk, nekā profesionāli sportisti.

Šis pasākums ir pierādījums tam, ka spēks ir ģimenē. Grīvu ģimenes sapnis par visiem bērniem olimpiskajās spēlēs vēl joprojām ir dzīvs. “Protams, sapnis paliek, un pa solim mēs ejam tajā virzienā,” teic Māris Grīva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti