Šķēpmetējs Čakšs: Rīgas kausi ir sezonā prestižākās pašmāju sacensības

Rīgas kausu izcīņa ir Latvijas vieglatlētikas sezonā prestižākās sacensības, kur startē laba līmeņa sportisti, Latvijas Radio teica pērn uzvaru šķēpmešanā izcīnījušais Gatis Čakšs. Viņš uzsvēra, ka labs rezultāts vienmēr ir svarīgs, bet pagodinoši ir arī izcīnīt kausu, jo lielāks trofeju skaits stiprina pārliecību par sevi un veicina apņēmību sasniegt augstākus rezultātus. 

Pērn 23 gadus vecais jelgavnieks Čakšs uzvaru Rīgas kausos nodrošināja ar jaunu personisko rekordu (83,89 metri), to labojot teju par četriem metriem. Čakšs pastāstīja, ka jaunajā sezonā centīsies pēc iespējas ātrāk sasniegt 85 metrus, kas ir 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvs, kā arī tieksies labot personisko rekordu. 

Gatis Čakšs par Rīgas kausiemInita Kresa-Katkovska

  Mūsu trim šķēpraižiem Gatim Čakšam, Rolandam Štrobinderam un Patrikam Gailumam titulētākais pretinieks šoreiz būs vācietis Bernhards Zeiferts, kurš šosezon rīku jau raidījis tuvu 90 metriem. Vāciešu uzliktā latiņa šķēpmešanā ir tik augstu, kā nekad iepriekš šajā disciplīnā, atzina Čakšs.  

  Rīgas kausos startēs arī par 2018. gada Latvijas vieglatlētiem nosauktie skrējēji Sindija Bukša un Jānis Leitis, kuri abi pērn laboja valsts rekordus. Leitis priekšsacīkstēs 400 metru distancē skries kopā ar pērnā gada pasaules čempionu telpās stafetē Karolu Zaļevski. 

  Jānis Leitis par Rīgas kausiemInita Kresa-Katkovska

   Leitis ir pārliecināts, ka spēcīgi konkurenti tikai palīdzēs pašam sasniegt labāku rezultātu. Sacensības ir labs atspēriena punkts sezonai, kurā mērķis ir izpildīt normatīvu un kvalificēties pasaules čempionātam Dohā, uzskata Leitis, kam šogad būs 30 gadu jubileja. Par profesionālu sportistu viņš sevi gan neuzskata, jo ļoti daudz laika jātērē darbam, bez kura nevarētu sportot.

   Tradicionālās vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi" nākamgad atgriezīsies Latvijas galvaspilsētā, bet šogad 4.jūnijā sacīkstes notiks Ogrē. Vieglatlēti sacentīsies 14 disciplīnās un Rīgas kausi tiks izcīnīti sešās no tām. Sacensībās varētu piedalīties apmēram 130 dalībnieku - vairums būs pašmāju sportisti, kam līdzās startēs atlēti pat no Brazīlijas, Bahamu salām, Zambijas, Ganas un ASV.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Vieglatlētika
   Sports
   Jaunākie
   Interesanti