Prokopčuka skries pusmaratonu «Nordea» Rīgas maratonā

Latvijas garo distanču skriešanas līdere Jeļena Prokopčuka 19.maijā startēs "Nordea" Rīgas maratonā, kur viņa mēros pusmaratona distanci, ceturtdien pavēstīja sacensību organizatori. Prokopčuka teica, ka Rīgā skries ar lielu gandarījumu, jo tā ir iespēja būt kopā trasē ar saviem atbalstītājiem un tautiešiem. Noteiktu rezultātu kā mērķi Prokopčuka sev nav izvirzījusi, jo par prioritāti pašlaik uzskata ģimeni.

"Šogad "Nordea" Rīgas maratonam neesmu izvirzījusi laika mērķi, skriešu prieka pēc un savam gandarījumam. Pašreiz mana prioritāte ir ģimene un rūpes par divgadīgo dēliņu," pavēstīja titulētā skrējēja.

Trijās olimpiskajās spēlēs startējusī Prokopčuka 2005. un 2006.gadā uzvarēja prestižajā Ņujorkas maratonā, kur kļuva par tikai sesto sievieti, kura to paveikusi vairāk nekā vienu reizi. Šogad Prokopčuka sezonas sākumā 10.martā Nagano maratonā Japānā izcīnīja 4.vietu, 42,195 kilometrus noskrienot divās stundās, 25 minūtēs un 46 sekundēs. Divas nedēļas vēlāk viņa ieguva 8.vietu Lisabonas pusmaratonā, finišu sasniedzot pēc stundas, 12 minūtēm un 55 sekundēm.

Prokopčuka 2012.gadā Rīgas maratonā sasniedza trases rekordu pusmaratonā, 21,0975 kilometru distanci veicot vienā stundā, 10 minūtēs un 27 sekundēs. 

"Nordea" Rīgas maratona dalībnieki šogad varēs startēt kādā no četrām ierastajām distancēm ‒ maratonā (42,195 kilometri), pusmaratonā (21,0975 km), 10 kilometros vai piecos kilometros. Kopš Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalifikācijas markas atkārtotas iegūšanas "Nordea" Rīgas maratons ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no 44 maratoniem pasaulē ar IAAF apstiprinātu standartu.

Dalību "Nordea" Rīgas maratonā jau ir apstiprinājuši spēcīgi skrējēji no Kenijas, Etiopijas, Ugandas un pirmo reizi no Eritrejas. Augstas klases skrējēju dalības nepieciešamību nosaka IAAF Bronzas markas maratona prasības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti