Palameika vienīgā no Latvijas šķēpmetējām tiek Eiropas čempionāta finālā

Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika ceturtdien Berlīnē pārvarēja kvalifikāciju un iekļuva Eiropas čempionāta finālā, kur netika Līna Mūze un Anete Kociņa. Kvalifikāciju nepārvarēja arī tāllēcēja Lauma Grīva.

Palameika kvalifikācijā ieņēma 6.vietu un iekļuva 12 finālistu ducī, lai gan līdz fināla normatīva izpildīšanai viņai pietrūka 29 centimetri. Pieticīgi rezultāti kvalifikācijā cerības uz finālu neatstāja iepriekš ilgstoši savainojumu dziedējušajai Latvijas čempionei Mūzei, un neveiksmīgi sacensības izvērtās arī Kociņai.

Madaras Palameikas veiksmīgais metiens 

Valsts rekordiste Palameika veiksmīgākajā metienā pirmajā kvalifikācijas grupā sasniedza 60,21 metru, tobrīd saglabājot labas izredzes startēt finālā piektdien. Pirmajā mēģinājumā Palameika sasniedza 57,44 metrus, otrais metiens netika ieskaitīts, bet pēdējās cerības metienā šķēps lidoja pāri 60 metru atzīmei. 

Savukārt Mūze trijos metienos rezultātu arvien uzlaboja, taču kāpums bija neliels, un sportiste kvalifikāciju noslēdza ar pieticīgiem 53,95 metriem, kas viņu ierindoja 19. pozīcijā. 

Anetes Kociņas pirmais metiens 

Trešā Latvijas pārstāve šķēpmešanā Kociņa otrajā kvalifikācijas grupā pirmajā metienā sasniedza 55,45 metrus.

Anetes Kociņas otrais metiens 

Mazliet veiksmīgāks, tomēr arvien pieticīgs Kociņai bija otrais mēģinājums, raidot šķēpu 57,48 metrus tālu.

Anetes Kociņas trešais metiens 

Cerības uz trešo metienu Kociņai nepiepildījās, jo tālāk par 56,66 metriem rīks neaizlidoja. Kvalifikāciju Kociņa noslēdza 17.vietā.

Fināla kvalifikācijas norma ir 60,50 metri, kas šosezon bija pa spēkam visām trim latvietēm. Finālā varēja tikt arī ar neizpildītu normatīva rezultātu, jo to sasniedza tikai piecas dalībnieces. Pārējās septiņas finālistes noteica pēc sasniegtajiem rezultātiem.

Šķēpmetējas iesildās pirms starta 

Savukārt Grīva pirmajā mēģinājumā aizlēca 6,47 metrus un turpinājumā rezultātu neuzlaboja. Otrais mēģinājums bija par centimetru īsāks, bet trešais lēciens netika ieskaitīts. Kvalifikācijas noslēgumā Grīva kopvērtējumā ieņēma 18.vietu.

Laumas Grīvas otrais lēciens 

Fināla kvalifikācijas norma bija 6,67 metri, savukārt Grīva iepriekš šosezon spējusi aizlēkt 6,63 metrus. Finālā varēja tikt arī ar nesasniegtu noteikto rezultātu, jo normu izpildīja mazāk nekā 12 sportistes. Brīvās vakances aizpildīja pārējo labāko rezultātu īpašnieces rindas kārtībā, tomēr Grīva kvalifikācijas noslēgumā nebija 12 labāko vidū. Pēdējais atbilstošais rezultāts tikšanai finālā bija 6,61 metrs.

Kvalifikācijā labāko rezultātu - 6,84 metri - sasniedza titula pašreizējā īpašniece serbiete Ivana Španoviča.

Vakara sesijā ceturtdien pusfinālā 400 metru skrējienā startēs Gunta Latiševa-Čudare, bet Rolands Štrobinders metīs šķēpu finālā vīriešiem. Latiševai-Čudarei starts paredzēts plkst. 21.04, turpretim kvalifikācijā septīto rezultātu sasniegušajam Štrobinderam sacensības sāksies plkst. 21.22.

Fināls tāllēkšanā sievietēm paredzēts sestdien, savukārt labākās šķēpmetējas par medaļām cīnīsies piektdien. 

Medaļas ceturtdien vakarā sadalīs arī kārtslēkšanā sievietēm, 200 metru distancē, 3000 metru kavēkļu skrējienā un 400 metru barjerskriešanā vīriešiem, kā arī 100 metru barjerotajā distancē sievietēm.

Eiropas čempionāts Berlīnē beigsies svētdien, 12.augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti