Mūze ar jaunu personīgo rekordu kļūst par Latvijas čempioni šķēpmešanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze sestdien ar jaunu personīgo rekordu Daugavas stadionā kļuva par valsts čempioni, vienlaikus nodrošinot sev ceļazīmi arī uz Eiropas čempionātu.

Mūze savā labākajā mēģinājumā rīku raidīja 63,18 metrus tālu, izcīnot pirmo vietu. Iepriekšējais personīgais rekords viņai bija 62,09 metri, kas tika sasniegts 2016.gada vasarā.

Otro vietu sieviešu šķēpmešanas sacensībās Latvijas čempionātā sestdien izcīnīja Anete Kociņa, kura veica 61,66 metrus tālu raidījumu, bet trešā ar tikai 57,88 metriem bija valsts rekordiste Madara Palameika.

Iepriekš Eiropas čempionāta normatīvu sieviešu šķēpmešanā bija izpildījušas četras Latvijas sportistes, bet piedalīties kontinenta meistarsacīkstēs varēs tikai trīs, tāpēc ceļazīmju sadalē noteicošo lomu spēlēja tieši valsts čempionāts. Uz meistarsacīkstēm, kas augustā notiks Berlīnē, tādējādi dosies Mūze, Kociņa un Palameika, kamēr normatīvu izpildījušajai Sintai Sprudzānei būs jāpaliek mājās.

Sprudzāne ar 56,10 metrus tālu raidījumu sestdien palika tikai piektā. Šķēpmešanas sacensībās piedalījās arī Latvijas vadošā daudzcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, kura ar rezultātu 53,39 metri bija sestā.

Vēlāk sestdien sacensības šķēpmešanā aizvadīja arī kungi, kur uzvaru ar 77,28 metrus tālu raidījumu izcīnīja Rolands Štrobinders, tādējādi viņam kļūstot par Latvijas čempionu. Otrais ar 76,55 metriem bija Gatis Čakss, bet trešais - Patriks Gailums, kurš labākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 75,57 metrus tālu.

Jau iepriekš dalību Eiropas čempionātā kā kontinenta čempions bija nodrošinājis Zigismunds Sirmais, bet vēl trīs šīs disciplīnas sportisti no Latvijas arī varēs startēt.

Iepriekš normatīvu, kas ir 80 metri, bija izpildījuši tikai Štrobinders un Čakšs.

Sirmais piedalījās sestdienas sacensībās, taču pēc pirmā metiena, kas netika ieskaitīts, ar veselību nesaistītu apstākļu dēļ atteicās no dalības.

Savukārt 100 metru sprintā sievietēm sestdien par Latvijas čempioni kļuva šosezon lielisku sniegumu demonstrējošā Sindija Bukša, kura finālā finišēja pēc 11,56 sekundēm, bet otrā ar 11,98 sekundēm bija Evija Šēfere. Trešo vietu ieguva Līga Vecbērza.

Vīriešiem šajā pašā distancē par Latvijas čempionu kļuva Jānis Leitis, kurš finišēja pēc 10,81 sekundes, par septiņām sekundes simtdaļām apsteidzot Jāni Mezīti, kamēr trešais bija Daniels Fjodorovs.

110 metru barjerskrējienā par Latvijas čempionu kļuva Jānis Baltušs (14,53 sekundes), kurš apsteidza Kārli Sondoru un Armandu Buividu. Savukārt 100 metru barjerās sievietēm uzvarēja Ilona Dramačonoka (15,03 sekundes), kura par 0,16 sekundēm apsteidza Kristīni Derumu. Trešā bija Amanda Savicka.

Trīssoļlēkšanā sievietēm nepārspēta palika Māra Grīva, kura uzvarēja ar rezultātu 13,09 metri, bet aiz viņas ar 12,34 metriem bija Madara Apine, kura tikai par divu centimetru tiesu apsteidza Zani Zemīti. Vīriešiem šajā pašā disciplīnā zelta medaļu izcīnīja Elvijs Misāns (16,68 metri), par pusotru metrus apsteidzot Ilmāru Kalniņu.

Lodes grūšanā vīriešiem uzvaru guva Māris Urtāns, kurš uzrādīja salīdzinoši pieticīgu rezultātu (16,46 metri), aiz sevis atstājot Edgaru Berķi un Arni Žviriņu. Sievietēm šajā disciplīnā par valsts čempioni kļuva Linda Ozola (13,85 metri), kura par 49 centimetriem apsteidza Ikaunieci-Admidiņu, bet trešā bija Anna Nagle. 400 metros vīriešiem uzvaru izcīnīja Austris Karpinskis (48,60 sekundes), kā vienīgais izskriedams no 49 sekundēm.

Kārtslēkšanā sievietēm Latvijas čempiones titulu izcīnīja Sonija Aškinezere (3,15 metri), kura aiz sevis atstāja Samantu Homiču (2,80), kamēr kungiem atkal nepārspēts palika Mareks Ārents (5,20 metri), Marku Harčenko apsteidzot teju par vienu metru (4,30 metri).

Savukārt 1500 metru skrējienā sievietēm pirmā bija Agata Strausa (četras minūtes un 22,57 sekundes), viņai par 16 sekundēm apsteidzot Elēnu Miezavu. Vīriešiem šajā pašā distancē uzvaru guva Uģis Jocis (trīs minūtes un 52,84 sekundes), pārspējot Rolandu Jierķi un Jāni Razgali.

Visbeidzot 5000 metru skrējienā sievietēm par Latvijas čempioni kļuva Anita Kažemāka (18 minūtes un 33,29 sekundes), kura par teju pusminūti apsteidza Anastasiju Vidončikovu, bet trešā bija Evita Danenberga. 4x100 metru stafetē sievietēm par čempionēm kļuva Paula Katrīna Skalberga, Marija Medvedjeva, Anda Jēgere, Beatrise Upeniece, kuras pārstāvēja BJC IK "Auseklis", bet kungiem uzvaru izcīnīja Jānis Baltušs, Mārtiņš Rūgums, Dāvis Kaufmanis, Rivo Vožniaks jeb Bauskas BJSS.

Latvijas čempionāts vieglatlētikā atjaunotajā Daugavas stadionā notiks arī svētdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti