IAAF pirms gaidāmā pasaules vieglatlētikas čempionāta patur spēkā Krievijas diskvalifikāciju

 Krievijas Vieglatlētikas federācija joprojām nav izpildījusi visus antidopinga kritērijus, līdz ar to paliek diskvalificēta, pasaules čempionāta priekšvakarā pirmdien pavēstīja Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF).

Kā pirmdien vienbalsīgi rekomendējusi IAAF padome, ceturtdien gaidāmajā federācijas kongresā būtu nepieciešams pagarināt Krievijas diskvalifikāciju, jo vairāki nosacījumi "joprojām nav pilnībā izpildīti".

Krievijas Vieglatlētikas federācija pēc plašām apsūdzībām valsts uzraudzītā dopinga programmā tika diskvalificēta 2015.gada novembrī, bet pirms gada notikušajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs no šīs valsts vieglatlētiem startēja vienīgi ASV dzīvojošā Darja Klišina.

Jau piektdien sāksies pasaules vieglatlētikas čempionāts un atļauju tajā piedalīties saņēmuši nu jau 19 Krievijas vieglatlēti, kuriem gan būs jāstartē zem neitrāla karoga.

"Progress veikts, tomēr joprojām ir jautājumi, kurus nepieciešams atrisināt," paudis IAAF darba grupas neatkarīgais vadītājs Renē Annešens. "Mūsu iespaids ir, ka viņi tiešām vēlas izpildīt visus noteiktos kritērijus."

Tomēr Annešens uzsvēra, ka neatrisināti joprojām ir daudzi jautājumi, piemēram, Krievijas amatpersonas neatzīst tā dēvēto Ričarda Maklarena ziņojumu, kurā tika norādīts uz valsts atbalstītu dopinga sistēmu, kuras pamatā bija pozitīvu dopinga analīžu nomainīšana pret negatīvām.

Joprojām diskvalificēta ir arī Krievijas Antidopinga aģentūra, kurai gan nesen tika ļauts stingrā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) uzraudzībā sākt plānot un īstenot dopinga pārbaudes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti