Eiropas U-23 čempione Latiševa-Čudare: Sapratu, ka nedzīvoju godīgi pret sportu un darbu

Skrējēja Gunta Latiševa-Čudare pēc Latvijas Universitātes absolvēšanas jau sāka darba gaitas, līdz konstatēja, ka centienos sadalīt spēkus juristes karjerai un vieglatlētikai nav godīga pati pret sevi, jo tādā situācijā nespēs sasniegt maksimumu vienā vai otrā nodarbē. Jūlija vidū U-23 Eiropas čempionātā 400 metru skrējienā uzvarējusī sportiste Latvijas Radio apliecināja gatavību visus spēkus pašlaik veltīt vieglatlētikai.

Uzvara U-23 Eiropas čempionātā Polijā Latiševai-Čudarei bija sava veida pārsteigums, lai gan sportiste juta, ka var gūt augstus sasniegumus. Izcīnītā zelta medaļa skrējējai sniedza pacilājošās sajūtas. Pēc atgriešanās mājās Rēzeknē silti sagaidītā vieglatlēte pārliecinājās, ka pati sev ir pavērusi citu skatījumu uz savām spējām un vairāk spēj sev noticēt.

Skrējēja Latiševa-Čudare par vieglatlētiku un karjeru ārpus sportaInita Kresa-Katkovska

  Juristes izglītību ieguvusī nepilnus 22 gadus vecā Latiševa-Čudare pērnruden sāka darba gaitas Austrumlatvijas koncertzālē "Gorā" un studē maģistrantūrā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Kad vasarā sākās sacensību sezona, skrējējai raisījās pārdomas par turpmākajām attiecībām ar darbu un sportu. 

  "Lai gan darbs nebija uz pilnu slodzi, tas ir ļoti atbildīgs un prasa un uzmanību laiku. Līdz ar to nebija iespēju veltīt visu enerģiju sportam," paskaidroja Latiševa-Čudare. "Gora" kolektīvu viņa nolēma uz laiku atstāt, lai koncentrētos vieglatlētikai. 

  Latiševu-Čudari priecē, ka Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) plāno izveidot atbalsta fondu studējošiem sportistiem. Arī sportistiem ir ikdienas izdevumi un tēriņi, tādēļ nepieciešami ienākumi, kas palīdzētu tos segt, un ne vienmēr visu var atrisināt stipendijas. Daudzi apņēmīgi un spēcīgi jaunieši studiju laikā Rīgā izlemj ātri sākt strādāt, jo nepieciešami iztikas līdzekļi, tādēļ sports nereti paliek otrajā plānā. 

  Sezonas nozīmīgākais starts Latiševu-Čudari vēl tikai gaida - augustā Londonā viņa būs pasaules čempionāta dalībnieku vidū.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vieglatlētika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti