Vieglatlēte Vaičule pretendēs tikt Starptautiskās Olimpiskās komitejas Atlētu komisijā

Latvijas skrējēja Gunta Vaičule ir iekļauta 32 kandidātu vidū, kas 2024. gadā pretendēs uz ievēlēšanu Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Atlētu komisijā, trešdien apstiprināja SOK izpildkomiteja.

Nacionālās olimpiskās komitejas vēlēšanām izvirzīja 18 sievietes un 14 vīriešus, kuri pretendēs uz četrām vakancēm, kas atbrīvosies pēc līdzšinējo SOK Atlētu komisijas locekļu astoņu gadu pilnvaru termiņa beigām. No katra sporta veida Atlētu komisijā varēs ievēlēt ne vairāk kā vienu kandidātu. 

Vieglatlētika ir kandidātu sarakstā visplašāk pārstāvētais sporta veids ar septiņiem pretendentiem, tostarp septiņas olimpiskās zelta medaļas izcīnījušo ASV sprinteri Elisoni Fēliksu. 

Vaičule četrus gadus ir darbojusies Eiropas Olimpisko komiteju organizācijas Atlētu komisijā, kā arī kopš 2018. gada viņa vada Latvijas Olimpiskās komitejas Atlētu komisiju. Vaičule turpina vieglatlētes karjeru un augustā startēja karjerā piektajā pasaules čempionātā, kur ieguva 25. vietu 400 metru skrējienā. 

Vēlēšanas risināsies Parīzes spēļu laikā olimpiskajos ciematos, un balsstiesības SOK Atlētu komisijas jauno dalībnieku noteikšanā ir paredzētas ikvienam olimpisko spēļu dalībniekam. 

SOK Atlētu komisijā paredzēta iespēja darboties ne vairāk kā 23 sportistiem. Vēlēšanās sportisti darbam Atlētu komisijā izvēlas 12 savus kolēģus, bet 11 pārstāvji tiek iecelti, lai nodrošinātu līdzsvarotāku dažādu reģionu, sporta veidu un dzimumu pārstāvību. Katrās vasaras olimpiskajās spēlēs ievēlē četrus jaunus komisijas locekļus, savukārt katrās ziemas spēlēs komisijai pievienojas divi jauni sportisti. 

Atlētu komisija iesaistās SOK lēmumu pieņemšanā, sportistu interešu aizstāvībai uzturot saikni ar olimpiskās kustības vadību. Ievēlētajiem Atlētu komisijas dalībniekiem paveras iespēja arī kļūt par SOK biedriem, savukārt Atlētu komisijas priekšsēdētājs darbojas SOK izpildkomitejā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti