Dopinga skandāla dēļ Radeviča atkāpusies no Vieglatlētikas savienības prezidentes amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidente, tāllēcēja Ineta Radeviča atkāpusies no savienības vadītājas amata, liecina sportistes paziņojums presei. Radeviča uzsver, ka apzināti aizliegtās vielas nav lietojusi, taču vadās no visaugstākajiem ētikas standartiem un uzņemas atbildību par notikušo.

Latvijas Vieglatlētikas savienības valde ir apstiprinājusi Inetas Radevičas 27. novembra iesniegumu ar lūgumu atbrīvot no valdes priekšsēdētājas jeb prezidentes amata pienākumu pildīšanas. Turpmāk valdes priekšsēdētāja funkcijas pildīs Latvijas Vieglatlētikas savienības viceprezidenti Andris Smočs un Jānis Upenieks, kuriem ir tiesības pārstāvēt biedrību atsevišķi.

Radeviča tikmēr norāda, ka visa viņas darbība Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentes amatā vienmēr bijusi vērsta tikai uz vienu mērķi – palīdzēt stiprināt, attīstīt  un popularizēt Latvijas vieglatlētiku, atvieglot dzīvi sportistiem un treneriem.

"Gandrīz divu gadu laikā, strādājot Latvijas Vieglatlētikas savienībā, man kopā ar savienības valdi un kolēģiem ir izdevies paveikt būtiskus darbus, piesaistīt jaunus atbalstītājus, ieviest bērnu un jauniešu programmas, ko ir svarīgi turpināt. Ņemot vērā izveidojušos situāciju, lai realizētu iesāktos projektus un nepakļautu Latvijas Vieglatlētikas savienību nekādiem riskiem, es esmu pieņēmusi lēmumu atkāpties no Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentes amata. Vieglatlētikai es esmu veltījusi visu savu mūžu, man rūp šī sporta veida nākotne Latvijā, kā arī Latvijas Vieglatlētikas savienības darba veiksmīga attīstība sadarbībā ar Eiropas un Pasaules vieglatlētikas organizācijām," teikts sportistes paziņojumā.

Radeviča norāda, ka atbalsta "Fair Play" principus un ir pārliecināta, ka Latvijas Vieglatlētikas savienībai ir jābūt tai institūcijai, kura demonstrē visaugstākos ētikas standartus un vislielāko neiecietību pret aizliegtu vielu lietošanu sportā.

"Ņemot to vērā, mans pienākums šajā situācijā ir pašai vadīties no šiem ētikas standartiem un atkāpties no savienības prezidentes amata.  Neskatoties uz to, ka apzināti neesmu lietojusi aizliegtas vielas, man ir jāuzņemas atbildība par notikušo un attiecīgi jārīkojas. Mans lēmums nav viegls, bet izsvērts un pārdomāts. Es turpināšu būt aktīvs Latvijas sporta sabiedrības loceklis un ceru, ka nākotnē spēšu būt noderīga sportam un palīdzēt Latvijas vieglatlētikai," norāda Radeviča.

Tāpat viņa izsaka pateicību ikvienam par kopīgo darbu un atbalstu.

KONTEKSTS:

Par Radevičas analīzēs atrasto dopingu ziņoja Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība. Sporta ārsts Mārtiņš Pulveris Latvijas Radio iepriekš pastāstīja, ka anaboliskais steroīds organismā nevar nokļūt nejauši. Viņaprāt, fakts, ka pēc tik ilga laika ir atvērtas proves, ir pilnībā atbilstoša prakse.

Radevičai pagaidām spēkā ir pagaidu diskvalifikācija, bet par oficiālu diskvalifikāciju jau lems Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija. Radeviča Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto vietu, par centimetru atpaliekot no bronzas medaļas. Tā paša gada beigās viņa beidza savu profesionālo karjeru. Kopš 2017. gada marta Radeviča ir LVS prezidente.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti