Sevastova un Ostapenko ātri pārvar pirmo kārtu Vimbldonas tenisa čempionātā

Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko trešdien Vimbldonas čempionātā pārliecinoši pārvarēja pirmās kārtas barjeru, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko uzvaru)
Sevastova divos setos ar 6-4, 6-1 uzveica Kazahstānas tenisisti Zarinu Dijasu un atkārtoja karjerā labāko panākumu zālāja seguma "Grand Slam" turnīrā. Anastasijas nākamā pretiniece būs ukrainiete Marta Kostjuka.

Savukārt Latvijas pirmā rakete Ostapenko tikai 54 minūtes ilgušā spēlē ar 6-1, 6-2 pārspēja kanādieti Leilu Fernandesu (WTA 71.) un nākamo maču aizvadīs pret Krievijas tenisisti Darju Kasatkinu, kura Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) reitingā ieņem 35.vietu.

Sevastova uzvarētajā pirmajā setā nonāca zaudētājās ar 2-4, toties bija pārāka nākamajos četros geimos pēc kārtas. Dijasa guva pirmo punktu otrajā setā, bet Sevastova atbildēja ar sešiem uzvarētiem geimiem pēc kārtas, maču noslēdzot 68 minūtēs.

WTA rangā Sevastova ir 56. vietā, savukārt Dijasa ierindota uzreiz aiz pirmā simta. Kostjuka reitingā ir 70. pozīcijā.

Vimbldonā Sevastova spēlē astoto reizi, bet iepriekš ne reizi viņai nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu. Divas vienīgās uzvaras Anastasija iepriekš guva 2017. un 2019. gadā.

Ranga 34.vietas īpašniece Ostapenko Vimbldonā 2017. gadā spēlēja ceturtdaļfinālā un nākamajā sezonā sasniedza arī pusfinālu, kas ir viņas lielākais panākums uz zāles seguma "Grand Slam" līmenī. Pērn Vimbldonas čempionāts pandēmijas dēļ nenotika.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs Vimbldonā risināsies līdz 11. jūlijam.  Balvu fondā tenisisti sadalīs 35 miljonus mārciņu. Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 1,7 miljoniem mārciņu.