Šarapova mildronāta dēļ nopelna divu gadu diskvalifikāciju

Krievijas tenisa zvaigznei Marijai Šarapovai piespriesta divu gadu diskvalifikāciju par pozitīvām dopinga analīzēm, kurās atrada meldoniju, - medicīniskā preparāta mildronāta aktīvo vielu, trešdien informēja raidorganizācija BBC. Sportistei sodu piesprieda Starptautiskā Tenisa federācija (ITF).

Šarapova pauda apņēmību par ITF lēmumu iesniegt apelāciju Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā. Sods tenisistei piespriests ar atpakaļejošu datumu no 2016.gada 26.janvāra.

Pozitīvas dopinga analīzes Šarapovai bija janvārī Austrālijas atklātajā čempionātā, un martā viņu atstādināja no dalības turnīros. Meldonijs par sportā aizliegtu vielu kļuva 2016.gada 1.janvārī.

Šarapova iepriekš teica, ka zināja par meldonija aizliegumu, taču 29 gadus vecā sportiste neesot bijusi informēta par tā klātbūtni mildronātā. Šarapova pastāstīja, ka veselības stāvokļa dēļ mildronātu lietoja kopš 2006.gada.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) aprīlī atzina, ka zinātniekiem nav skaidrs, cik ilgi meldonijs saglabājas organismā. Tādēļ sportisti, kam līdz 1.martam meldonija dēļ fiksētas pozitīvas analīzes, var palikt nesodīti, ja aizliegto vielu beiguši lietot pirms 1.janvāra. Tiesa, Šarapova atzina, ka lietoja meldoniju arī vēlāk, jo nesaistīja aktīvās vielas nosaukumu ar preparātu, ko viņa zinājusi tikai kā mildronātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti