Ostapenko trīs setu mačā sasniedz Čārlstonas tenisa turnīra finālu

Tenisiste Jeļena Ostapenko sestdien Čārlstonā, ASV, trīs setu mačā ar 6-3, 5-7, 6-4 uzvarēja horvātieti Mirjanu Lučiču-Baroni un trešo reizi karjerā iekļuva Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīra finālā, bet pirmoreiz par titulu cīnīsies uz māla seguma, liecina WTA informācija. Dubultspēlēs Latvijas otrā spēcīgākā tenisiste izstājās pusfinālā.

Ostapenko pretiniece finālā svētdien būs viņas vienaudze - 19 gadus vecā krieviete Darja Kasatkina. Ostapenko intervijā rīkotājiem pastāstīja, ka priecājas par iekļūšanu finālā un centīsies parādīt stabilu sniegumu, lai izcīnītu karjerā pirmo WTA raudzes titulu.

"Darja [Kasatkina] spēlē no aizsardzības un māls varētu būt viņas iecienītākais segums, taču centīšos spēlēt vienlīdz stabili un agresīvi," sacīja Ostapenko.

WTA rangā Ostapenko šonedēļ ieņem 66.vietu, bet Kasatkina ierindota 42.vietā. Abu spēlētāju līdzšinējās divās spēlēs pārāka bija Latvijas tenisiste. Perfektu bilanci Ostapenko saglabāja arī pret ranga 23. vietas īpašnieci 35 gadus veco Lučiču-Baroni, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs.

Par iekļūšanu finālā Ostapenko nodrošināja 305 ranga punktus, kas viņai nodrošinās atgriešanos pasaules ranga TOP 50. Fināla sākums Čārlstonā paredzēts svētdien plkst. 20 pēc Latvijas laika.

Arī Kasatkina vietu finālā nodrošināja trīs setu spēlē, ar 3-6, 6-2, 6-1 uzveicot vācieti Lauru Zīgemundi, kura ceturtdaļfinālā bija pārāka par Latvijas tenisa līderi Anastasiju Sevastovu.

Ostapenko savus pirmos divus finālus zaudēja uz cietā seguma, kas ir visātrākais. 2015. gadā Kvebekā viņa divos setos piekāpās vācietei Annikai Bekai, bet pērn Dohā trīs setos nācās atzīt spānietes Karlas Suaresas-Navarro pārākumu. Ostapenko kortā dosies ar lielāku finālu pieredzi, jo viņas pretiniecei Kasatkinai gaidāma tikai pirmā titulcīņa.

Vērts pieminēt, ka abas finālistes ir 2014. gada "Grand Slam" čempiones junioru līmenī. Kasatkina uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, bet Ostapenko dažas nedēļas vēlāk - Vimbldonā.

Savukārt dubultspēļu pusfinālā Ostapenko sestdien pārī ar amerikānieti Rakelu Atavo piekāpās čehietēm Lucijai Hradeckai un Kateržinai Siniakovai - 1-6, 6-7 (2-7).