Ostapenko neizmanto piecas mačbumbas, zaudē Birmingemas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko piektdien Birmingemas turnīra ceturtdaļfinālā trīs setos ar 7-6 (7-4), 5-7, 1-6 zaudēja horvātietei Petrai Martičai un nesasniedza savu sezonā pirmo pusfinālu, liecina organizatoru informācija. Ostapenko spēlēja nestabili un uzvarētu punktu sērijām sekoja neveiksmju virknes, tostarp otrajā setā viņa nerealizēja piecas mačbumbas.

Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā šonedēļ 37.vietā ierindotās Ostapenko par dalību ceturtdaļfinālā nopelnīja 100 punktu, kas varētu viņu nākamajā reitingā pacelt mazliet augstāk.

Pirmoreiz sezonā Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) turnīros spēlējot ceturtdaļfinālā, Aļona mača sākumā ieguva 4-0 pārsvaru, tomēr zaudēja nākamajos piecos geimos un uzvaru pirmajā setā nodrošināja tikai veiksmīgi izspēlētā taibreikā. Pirmajā setā Ostapenko pieļāva deviņas dubultkļūdas servēs, kas gan neliedza pārspēt pasaules rangā 25.vietā ierindoto pretinieci. Līdzīgi arī otrajā setā Aļona panāca 4-0, turpretim Martiča spēja rezultātu līdzsvarot 5-5 un horvātiete bija pārāka arī pēdējos divos geimos.

Otrā seta 10. geimā Aļona pretinieces servē nerealizēja piecas mačbumbas un Latvijas tenisistes spēle neuzlabojās arī trešajā setā. Pēc līnijas pārkāpšana savā servē Ostapenko zaudēja geimu trešajā setā un Martiča nekavējās strauji palielināt pārsvaru, līdz pielika uzvaras punktu divas stundas un 22 minūtes ilgušajā spēlē.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas pilsētā Birmingemā pirmajās divās kārtās Ostapenko uzveica polieti Igu Švjonteku (WTA 65.) un mājinieci Johannu Kontu (WTA 18.). Ostapenko ar Kazahstānas tenisisti Gaļinu Voskobojevu piedalās arī dubultspēlēs, kur spēlēs pusfinālā.

Birmingemā tenisistes sadalīs viena miljona dolāra balvu fondu un uzvarētāja nopelnīs 470 ranga punktus. Turnīrā startēja piecas no reitinga TOP 10 tenisistēm, tostarp ranga līdere japāniete Naomi Osaka, kura astotdaļfinālā zaudēja Kazahstānas spēlētājai Jūlijai Putincevai.

Vēlāk piektdien ceturtdaļfināls Maljorkas turnīrā gaida Latvijas sieviešu tenisa līderi Anastasiju Sevastovu.

Turnīros uz zāliena seguma tenisistes gatavojas sezonas trešajam "Grand Slam" notikumam - Vimbldonas čempionātam, kas sāksies jūlija pirmajā dienā.