Nevakcinētais tenisa ranga līderis Džokovičs tiesā panāk Austrālijas vīzas atjaunošanu

Pasaules ranga līderim Novakam Džokovičam pirmdien tiesa Austrālijā atjaunoja vīzu, kas aizvadītajā nedēļā tika anulēta, pret Covid-19 nevakcinētajam tenisistam ierodoties Melburnā uz sezonas pirmo "Grand Slam" turnīru, vēstīja aģentūra AP.

Ar tiesneša Entonija Kellija rīkojumu Austrālijas valdībai pusstundas laikā pēc lēmuma paziņošanas bija jāatbrīvo Džokovičs no izolācijas viesnīcas. Austrālijas valdību procesā pārstāvējušais jurists Kristofers Trens pēc tiesas lēmuma paziņoja, ka imigrācijas un pilsonības ministrs Alekss Hoks izvērtēs iespēju Džokovičam vīzu atcelt ar personisku lēmumu. 

Ja Džokoviča vīzu atkārtoti anulēs, viņam atkal draudētu izraidīšana,

liedzot 34 gadus vecajam Serbijas tenisistam piedalīties Austrālijas atklātajā čempionātā, kas sāksies 17.janvārī.

Džokovičam pēc ielidošanas Melburnā liedza ieceļot Austrālijā, amatpersonām norādot, ka visiem nepilsoņiem jābūt vakcinētiem pret Covid-19. Džokovičs ar Austrālijas atklātā čempionāta organizatoru starpniecību saņēma izņēmuma statusu, norādot, ka decembrī bija inficējies ar Covid-19. Savukārt Austrālijas varas iestādes pauda pārliecību, ka izņēmumu var attiecināt tikai uz personām, kam bija akūta saslimšana. Turpretim Džokovičs dienās, kad viņam decembrī bijušas pozitīvas Covid-19 analīzes, Serbijā bez sejas maskas piedalījās dažādos publiskos pasākumos. 

Pēc tiesā iesniegtajiem dokumentiem ir skaidrs, ka Džokovičs nav vakcinējies pret Covid-19. 

Tiesnesis Kellijs lietas izskatīšanā pauda pārliecību, ka Džokovičs ir izdarījis absolūti visu iespējamo, lai saņemtu atļauju ieceļot Austrālijā atbilstoši prasībām. Virtuālajā tiesas sēdē Džokovičs nepiedalījās un viņu pārstāvēja juristi. Ar tiesneša lēmumu lietas izskatīšanas laikā Džokovičam bija tiesības pamest izolācijas viesnīcu, lai vērotu procesu tiešsaistē. Lai gan nav zināms, kurp Džokovičs devās, tiek uzskatīts, ka tenisists nevarēja ierasties viņa intereses aizstāvējušajā juridiskajā birojā, kur nevakcinētām personām ieeja ir liegta.

Džokoviča juristi tiesā iesniedza 11 argumentus, kādēļ vīzas anulēšana viņu klientam ir neloģiska un prettiesiska.

Austrālijas valdībai būs jāsedz Džokoviča tiesāšanās izdevumi.

Dažas stundas pēc Džokoviča ierašanās Melburnas lidostā no Dubaijas robežsardze trešdien pavēstīja, ka viņš neatbilst ieceļošanas noteikumiem un tiks izraidīts. Džokoviču nogādāja izolācijas viesnīcā, bet viņa advokāti nekavējās iesniegt steidzamu apelāciju tiesā.

Austrālijas atklātā čempionāta organizatori uzskata, ka Džokovičs atbrīvojumu no prasības vakcinēties pret Covid-19 saņēma pamatoti pēc neatkarīgu medicīnas ekspertu anonimizēta novērtējuma bez kādas īpašas labvēlības vai priekšrocībām. Tomēr izņēmuma piešķiršana Džokovičam izraisīja plašu sašutumu Austrālijas sabiedrībā, kam pandēmijas dēļ jārēķinās ar daudziem stingriem ierobežojumiem.

Džokovičs ir deviņkārtējs Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājs, sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā paliekot nepārspēts arī pērn.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt