Nadals dominē pār Džokoviču, izcīna 13. titulu Francijas atklātajā čempionātā

Spānis Rafaels Nadals svētdien Parīzē trīs setos pārliecinoši uzveica Serbijas tenisistu Novaku Džokoviču un karjerā 13. reizi triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, liecina organizatoru informācija. Nadals guva 20. uzvaru "Grand Slam" turnīros, atkārtojot Rodžera Federera sasniegto rekordu.

Finālmačā Nadals bija pārāks ar 6-0, 6-2, 7-5. Francijas atklātajā čempionātā 34 gadus vecais Nadals ne reizi nav zaudējis titula mačā. Nadals 15 gados "Roland Garros" kortos ir uzvarējis 100 spēlēs un tikai divreiz zaudējis.

Nadala nevainojamā aizsardzība un perfekcija uzbrukumā atstāja Džokoviču pirmajā setā tukšā. Džokoviča sniegums gan nebija tik bēdīgs, kā rādīja rezultāts, taču viņa izredzes pret teicamo pretinieka spēli 48 minūtes ilgušajā setā pasliktināja pieticīgā precizitāte pirmajās servēs (42%).

Lai gan otrā seta sākumā Džokovičs guva savu pirmo punktu, noturēt servi viņam arvien bija sarežģīts uzdevums. Ar divu breiku pārsvaru panācis 5-1, Nadals komfortabli nodrošināja uzvaru arī otrajā setā. Savukārt trešajā setā pēc spraigāka sākuma Nadals piektajā geimā atstāja pretinieku sausā, taču Džokovičs tūlīt revanšējās ar mačā pirmo un vienīgo punktu pretinieka servē.

Svarīgs breiks Nadalam izdevās 11.geimā, kura izskaņā viņa pretinieks pieļāva dubultkļūdu servē. Servējot par uzvaru mačā, Nadals geimā ieguva 40-0 pārsvaru un ar netveramu servi izmantoja jau pirmo no trim mačbumbām.

Pasaules ranga līderim Džokovičam neizdevās kļūt par tenisa vēsturē tikai trešo spēlētāju, kas divreiz spējis uzvarēt katrā "Grand Slam" turnīrā. 33 gadus vecais Džokovičs 2020.gada sezonā līdz finālam bija palicis zaudētājos tikai vienā spēlē, turklāt tas notika pēc tiesneša piespriestās diskvalifikācijas ASV atklātajā čempionātā.

Nadals un Džokovičs tikās 56. reizi un bilance ir labu Serbijas tenisistam 29:27. Toties Francijas atklātajā čempionātā Nadals guva septīto uzvaru astoņās savstarpējās spēlēs, iepriekš pieveicot sāncensi arī finālos 2012. un 2014.gadā.

Jau vēstīts, ka sievietēm par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuva 19 gadus vecā Polijas tenisiste Iga Švionteka, kura pirmoreiz karjerā palika nepārspēta "Grand Slam" līmeņa turnīrā.