Kas jāmaina Latvijas sportā? - Baibas Brokas krimināllietas izskatīšana kavējas apsūdzētās prombūtnes dēļ

Latvijas vīriešu handbola Virslīga "ASK Zemessardze/LSPA" - "Tenax Dobele"

Latvijas tenisisti izlaiž pārsvaru un piekāpjas Izraēlai Deivisa kausā

Latvijas tenisisti izlaiž pārsvaru un piekāpjas Izraēlai Deivisa kausā. Spilgtākās epizodes

“Arēnā Rīga” svētdien izšķirošajos mačos Latvijas tenisisti ar 2-3 piekāpās Izraēlai  Deivisa kausa Pasaules pirmās grupas “play off” kārtas duelī. Pēdējā, izšķirošajā spēlē Kārlis Ozoliņš spraigā cīņā tomēr ar 7-6 (7:5), 2-6, 3-6 atzina Daniela Cukermana pārākumu. Tikmēr tas bija pēdējais turnīrs Latvijas izlases sastāvā Ernestam Gulbim.

Pirmajā svētdienas mačā, dubultspēlē spēkiem mērojās Ernests Gulbis un Kārlis Ozoliņš pret Danielu Cukermanu un Edanu Lešamu, un Latvijas komanda piekāpās ar 3-6, 3-6.

Pirmā seta pirmajos divos geimos Latvijas komandabija pārliecinoša, bet pēc tam iniciatīvu pārņēma pretinieki, panākot 2-2 un vēlāk izvirzoties vadībā. Pirmā setā likumsakarīgs zaudējums ar 3-6.

Dubultspēles spilgtākās epizodes

Otrajā setā Izraēlas komanda atkal ātri pārņēma iniciatīvu, demonstrējot, ka šis duets ir labi saspēlējies, un arī šajā setā zaudējums ar 3-6.

Intervija ar dubultspēles uzvarētājiem

Treneris Andis Juška pēc zaudējuma dubultspēlēs LTV norādīja, ka Izraēlas pāris ir bijis labāk saspēlējušies, un dubultspēlēs tas ir ļoti svarīgi, un šajā mašā tas nospēlēja lielu lomu. Juška uzsvēra, ka Gulbis nespēlē dubultspēles. Savukārt Kārlim bijušas sliktākas serves, nekā sestdien vienspēlēs.

Intervija ar Andi Jušku

Pēc neveiksmes dubultspēlē iespēja izcīnīt Latvijai uzvaru duelī bija Robertam Strombaham, kuram dubultspēlē pretim stājās Izraēlas jaunais talants Jašajs Oliels. Taču šajā mačā nācās atzīt Izraēlas sportista pārākumu, piedzīvojot zaudējumu ar 1-6, 4-6.

Pirmā seta ievads iesākās pavisam nelabvēlīgi Latvijas tenisistam - pirmajos trijos geimos Izraēlas pretinieks nedeva pat reālas iespējas. Taču ceturtajā geimā cīņa beidzot kļuva līdzvērtīga, un šajā Robertam izdevās uzvarēt. Bet pirmaja setā zaudējums ar 1-6.

Otrajā setā Roberts spēlēja pacietīgāk, un tas deva rezultātus - pie 2-2 rezultāts bija izlīdzinājies, un nākamais vinnētais geims ļāva Štrombaham izvirzīties vadībā. Taču šī vadība bija tieši vienu geimu. Zaudējums setā ar 4-6, un zaudējums arī mačā.

Pēc uzvaras Oliels pauda prieku ka izdevies uzvarēt šo maču. Roberts bijis labs pretinieks, bet šajā duelī izraēlietis bija labāks.

Intervija ar Olielu

Pēc zaudējuma Štrombahs atzina, ka nebija gatavs atmosfērai, tādēļ spēles sākums sanācis grūts. Otrajā setā veicies labāk, bet pašā noslēgumā mazliet spēle nav aizgājusi. “Viss bija manās rokās īstenībā, bet neizdevās,” atzina Vācijā dzīvojošais tenisists.

Intervija ar Robertu Štrombahu

Dueli klātienē vēroja arī bijušais futbolists, tagadējais Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas izpilddirektors Kaspars Gorkšs, kurš uzsvēra Gulbja nozīmi Latvijas tenisā, norādot, ka viņš ir ļoti spēcīga personība.

Intervija ar Kasparu Gorkšu

Lai noskaidrotu uzvarētāju duelī starp Latviju un Izraēlu, bija nepieciešama piektā spēle, kurā spēkiem mērojās Kārlis Ozoliņš pret Danielu Cukermanu.

Mača sākums labās padevās tieši Kārlim. Pēc diviem pirmajiem uzvarētājiem geimiem iniciatīvu tomēr pārņēma Cukermans, un 2-2. Tālāk gan spēle turpinājās līdzvērtīgi līdz pat pēdējai seta sekundei, un pirmais sets uzvarēts ar 7-6 (7:5).

Otrajā setā Ozoliņš bija mazliet atslābis, ko veiksmīgi izmantoja pretinieks. Taupot spēkus trešajam setam, Kārlis atdeva šo setu pretiniekam, piekāpjoties ar 2-6.

Trešajā setā jau varēja just abu spēlētāju sagurumu, tomēr cīņa turpinājās ļoti līdzīgi. Bet pēc tam pieredze ņēma virsroku, un Cukermans guva pārsvaru pār 20 gadus jauno Ozoliņu, trešo, izšķirošo setu uzvarot ar 6-4.

Spēles spilgtākās epizodes

Pēc spēles Cukermans atklāja, ka jau pēc pirmā zaudētā seta ticējis, ka var uzvarēt.

Intervija ar Cukermanu

"Tas ir sports," tā pēc zaudējuma atzina Gulbis, norādot, ka aizvadīts ļoti augstvērtīgs mačs. Tenisists norādīja, ka profesionālam tenisistam ir jāmāk atrast spēkus. Jaunajiem tenisistiem, viņaprāt, ir jāturpina sevi pierādīt. Viņš neslēpa, ka ļoti gribējā suzvarēt, bet sports ir sports. Pats viņš vair nav varējis aizvadīt vienspēli, jo bijušas problēmas ar muguru.

Intervija ar Ernestu Gulbi

Jau ziņots, ka sestdien pirmajā spēlē Ozoliņš ar 6-0, 6-3 pārliecinoši uzvarēja Edanu Lešemu, savukārt otrajā cīņā Gulbis trīs setos ar 6-1, 2-6, 7-6 (7-2) uzveica Danielu Cukermanu. Līdz ar to pēc pirmās dienas Latvija bija vadībā ar 2-0.

Gulbim, kurš šobrīd ir Latvijas Tenisa savienības prezidents, šis ir pēdējais turnīrs Latvijas izlasē, un viņa vēsturiski pēdējā spēle - zaudējums svētdienas dubultspēlē.

Latvijas izlase kapteiņa Denisa Pavlova vadībā ir labākajā sastāvā. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā visaugstāk ir 289. vietas īpašnieks Gulbis, bet ierindā ir arī otrā Latvijas rakete Štrombahs, kurš reitingā ieņem 486. pozīciju. Latvijas komanda var rēķināties arī ar Ozoliņu (ATP 1215.), Miķeli Lībieti un Danielu Tenu.

Izraēlai sastāvā iekļauts Lešems (ATP 359.), Cukermans (ATP 367.), Oliels (ATP 476.) un Simons (ATP 661.).