Gulbis zaudē favorītam Hāsam un Štutgartē netiek ceturtdaļfinālā

Ernests Gulbis ceturtdien Štutgartē trijos setos ar 0-6, 6-3, 4-6 zaudēja turnīra galvenajam favorītam vācietim Tomijam Hāsam otrās kārtas spēlē un neiekļuva ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Gulbis pirmajā setā palika tukšā un neguva nevienu punktu, bet cīņas turpinājumā ritēja spēkos līdzvērtīgu pretinieku cīņa.

Abi pretinieki otrajā setā krāja punktus savā servē, līdz Gulbis lauza Hāsa servi, izvirzījās vadībā ar 5-4 un nākamajā geimā panāca uzvaru setā. Izšķirošajā trešajā setā katrs noturēja savu servi, līdz pēdējā geimā pāris Gulbja kļūdu nodrošināja Hāsam divas mačbumbas, un Vācijas tenisists izmantoja jau pirmo no tām.

Ar pirmo numuru izliktais Hāss Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 11.vietu, un pirmā kārta Štutgartē viņam bija brīva. Ar Gulbi Hāss tikās šogad ceturto reizi un guva trešo uzvaru pēc kārtas. Visas trīs reizes Hāss uzvarēja dzimtajā Vācijā, iepriekš pārspējot latvieti arī Minhenē un Hallē.

Jau vēstīts, ka rangā 36.vietā ierindotais Gulbis pirmajā kārtā uzvarēja spāni Marselu Granoljersu, nopelnot 20 reitinga punktu un 7100 eiro naudas balvu. Uz tenisita seguma notiekošā Štutgartes turnīra balvu fonds ir 410 200 eiro.