Gulbis zaudē cīņā par vietu «Challenger» sērijas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis piektdien "Challenger" sērijas turnīra otrajā kārtā Sicīlijā trīs  setos ar 6-2, 6-7 (3-7), 1-6 zaudēja mājiniekam Itālijas tenisistam Alesandro Džanēzi lietus dēļ divas dienas ilgušā spēlē, liecina organizatoru informācija.

Gulbis ceturtdien pirmajā setā bija vadībā ar 5-2 un viņam bija setbumba pretinieka servē, kad lietus dēļ spēli par vietu ceturtdaļfinālā nebija iespējams turpināt. Mača turpinājums piektdien lietus dēļ arī aizkavējās, līdz Gulbis veiksmīgi noslēdza gan pirmo setu, gan turpinājumā panāca 5-3 otrajā setā un servēja. Zaudējis punktu savā servē, Gulbis piekāpās arī taibreikā un atzina pretinieka pārākumu arī trešajā setā.

Par dalību turnīra otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 25 punktus pasaules rangā.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā šonedēļ 145. pozīcijā ierindotais Gulbis iepriekšējo maču pret Džanēzi (ATP 161.) aizvadīja maija beigās Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas izšķirošajā kārtā, kur latvietis bija pārāks.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Sicīlijā Gulbis uzveica vēl vienu Itālijas spēlētāju Luku Vanni (ATP 201.).

Turnīrs ar 127 000 eiro balvu fondu Kaltanisetā risinās māla seguma laukumos.

KONTEKSTS:

"Challenger" sērija ir pakāpi zemāks turnīru līmenis nekā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) tūrē. "Challenger" turnīros galvenokārt piedalās tenisisti, kas pēc vietas rangā netiek spēlēt ATP turnīros.