Gulbis pieveic Montanjesu un Barselonā spēlēs ceturtdaļfinālā (papildināts)

Ernests Gulbis Barselonas tenisa turnīra trešajā kārtā ceturtdien ar 7-5, 6-1 uzvarēja mājinieku Albertu Montanjesu un iekļuva ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Latvijas spēcīgākā tenisista nākamais pretinieks piektdien būs Krievijas spēlētājs Teimurazs Gabašvili.

(papildināts ar ceturtdaļfināla spēles laiku)
Pirmā seta vidū abi tenisisti apmainījās pretinieka servē gūtiem punktiem, taču galotnē pārāks bija Gulbis. Seta pēdējā geimā Gulbis pretinieka servē guva izšķirošo punktu un bija situācijas noteicējs arī cīņas turpinājumā. Ar lauztu Montanjesa servi Gulbis otrajā setā panāca 3-0 un spēles atlikušajā daļā ļāva sāncensim gūt tikai vienu punktu.

Pasaules ranga 23.vietas īpašnieks Gulbis stundu un 15 minūtes ilgušajā spēlē pārliecinoši servēja un viņa rēķinā bija arī sešas netveramas serves. Piecās savstarpējās spēlēs pret reitinga 59.vietas īpašnieku Montanjesu Gulbis tika pie ceturtās uzvaras.

Savukārt pret rangā 55.vietā ierindoto Gabašvili Gulbis ir aizvadījis piecas spēles, un tikai pēdējā no tām 2010.gadā Delrejbīčā uzvarēja. Gulbim vēl nav izdevies Gabašvili pieveikt uz tenisita, turklāt Krievijas tenisists Barselonā otrajā kārtā pārspēja turnīra otro raketi mājinieku Davidu Fereru.

Gulbja un Gabašvili spēle piektdien centrālajā kortā sāksies plkst. 13.30 pēc Latvijas laika.

Jau vēstīts, ka Gulbis Barselonā ir izlikts ar 9. numuru un pirmajā kārtā bija brīvs, bet otrajā kārtā izcīnīja uzvaru pār Spānijas tenisistu Danielu Himeno-Traveru, kurš rangā ir 104. vietā un pamatsacensībās iekļuva pēc rīkotāju īpaša ielūguma.

Galvenais favorīts turnīrā uz tenisita seguma ir pasaules ranga līderis spānis Rafaels Nadals. Barselonas turnīrā, kur uzvarētājs nopelnīs 500 reitinga punktu, sadalīs 2,13 miljonu eiro balvu fondu.

Pirms gada Gulbis Barselonā cīņu sāka kvalifikācijā un tika līdz astotdaļfinālam, taču veiksmīgāks viņam bija 2010.gads, kad izdevās sasniegt ceturtdaļfinālu.