Sporta ziņas

Baltijas volejbola līgas spēle "RTU Robežsardze / Jūrmala" - "Selver/TalTech". Raimonds Vilde

Sporta ziņas

Latvijas basketbola Užavas kausa spēle "Salaspils Sporta skola" - BK "Jelgava"

Pēc Ernesta Gulbja iniciatīvas sākusies talantīgo bērnu uzņemšana tenisā

Simtiem bērnu tenisa laukumos: Ernesta Gulbja rosinātā stipendiātu atlase raisa milzu interesi

Pēc Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidenta Ernesta  Gulbja iniciatīvas "Lielupes" tenisa centrā nedēļas nogalē risinājās jauno talantu atlase, un speciālistu izraudzītajiem bērniem apmācības pirmajā gadā būs bez maksas.

Gulbis ar stipendiju piešķiršanu jaunajiem tenisistiem vēlas izmainīt priekšstatu par tenisu kā nepieejamu sporta veidu. Atlases treniņos vienas dienas laikā piedalījās apmēram 600 bērnu, un atsaucība bija tik liela, ka diemžēl ne visi gribētāji pat tika pie iespējas piedalīties. Bērniem bija jāpilda dažādi uzdevumi, lai Gulbis kopā ar pieredzējušu treneru komandu varētu novērtēt viņu fizisko sagatavotību, sportisko garu un motivāciju.

"Ar šo pasākumu mēs daļēji to [stereotipu par tenisa nepieejamību] arī laužam – principā vecākiem nav jāmaksā par treniņiem gada garumā," Latvijas Televīzijai teica Gulbis. "Es ļoti gribu cerēt, ka lielākā daļa no šiem izvēlētajiem stipendiātiem turpinās trenēties arī nākamgad un aiznākamgad."

Ideju 50 bērniem no visas Latvijas nodrošināt bezmaksas treniņus Gulbis vispirms apspriedis ar savu ilggadējo profesionālā tenisa treneri austrieti Ginteru Bresniku, kurš uz Latviju paņēma līdzi savas Vīnes akadēmijas trenerus.

Bresniks intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka

nākamo tenisa meistaru izraudzīšanā nav jāskatās tikai uz bērniem, kuri labi sit un kustas laukumā. Jāpēta arī tie, kuri spēj koncentrēti darboties ilgāk nekā 5–10 minūtes.

Gulbis neslēpj, ka stipendiju piešķiršana tenisa pieejamības veicināšanai ir pirmais solis, kam vēlāk būs nepieciešams turpinājums.

"Svarīgi, lai šī nauda iet vecumam līdzi, jo izmaksas palielinās, sākot no 8–9 gadu vecuma," uzsvēra Gulbis. "Mums jāizdomā sistēma, kā mēs varam rīkoties, lai labākie no šiem 50 tad turpina augt un mēs turpinām viņus līdzfinansēt."

Katra bērna darbībā novērotās spējas treneri pierakstīja piezīmēs, bet 50 bērnus, kuri iekļūs stipendiātu sarakstā, LTS savienība paziņos nedēļas beigās. Stipendijas saņems bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem tenisa prasmju apgūšanai sertificētu treneru vadībā dažādās Latvijas pilsētās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti