Gulbis pieveic arī Isneru un Vīnes tenisa turnīrā spēlēs ceturtdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis trešdien Vīnē trīs setos ar 6-4, 4-6, 6-4 otrajā kārtā uzvarēja amerikāni Džonu Isneru un iekļuva Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) 500 punktu turnīra ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Ernesta Gulbja nākamo pretinieku)
Gulbja pretinieks cīņā par vietu pusfinālā piektdien būs vēl viens spēcīgas serves speciālists horvāts Ivo Karlovičs, kurš ATP rangā šonedēļ ir 20.vietā. Līdz šim vienīgajā abu tenisistu spēlē 2010.gadā Delrejbīčā pārāks bija Gulbis.

Pasaules ranga 13.vietas īpašnieks Isners pirmajā setā servēja ar teicamu precizitāti pirmajās servēs, taču lielus sarežģījumus Gulbim tas neradīja. Latvietis septītajā geimā tika pie punkta Isnera servē un iegūto pārsvaru nosargāja. Savukārt otrajā setā Gulbis nenoturēja savu servi pēdējā geimā un amerikānis panāca rezultātā līdzsvaru.

Izšķirošo trešo setu Gulbi sāka ar gūtu punktu pretinieka pirmajā servē un saglabāja uzvarai nepieciešamo pārsvaru. Mačā pret sāncensi, kas pazīstams kā bīstams servētājs, Gulbim izdevās 23 netveramas serves.

Turnīru Gulbis iepriekš sāka ar uzvaru pār 19 gadus veco austrieti Lukasu Mīdleru, kurš rangā ir sestajā simtā, un guva pirmo panākumu kopš augusta vidus. Iekļūšana ceturtdaļfinālā Gulbim nodrošināja 90 punktu rangā, kur viņš nākamnedēļ varētu atgriezties pirmajā simtā.

Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā zaudēja 22 pozīcijas un atkāpās uz 117.vietu. Gulbis pirms došanās uz Vīni nebija spēlējis kopš septembra beigām, kad plaukstas savainojuma dēļ nepabeidza pirmās kārtas spēli Šeņdžeņas turnīrā Ķīnā.

Ranga pirmajā simtā augstāk vai zemāk Gulbis turējās kopš 2013.gada marta, taču ļoti neveiksmīgā sezona latvieti nogremdēja arī ranga tabulā. Gada sākumā Gulbis vēl bija 13.vietā rangā, tādējādi 27 gadus vecais spēlētājs ir zaudējis vairāk nekā 100 pozīcijas.

Vīnē tenisisti cietā seguma laukumos cīnās par 2,32 miljonu eiro balvu fondu, un uzvarētājs, kurš nopelnīs 500 punktu pasaules rangā, kļūs zināms svētdien. Ar pirmo numuru ir izlikts spānis Davids Ferers, kurš reitingā ir astotais.