Gulbis Monpeljē turnīrā zaudē favorītam Gaskē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis trešdien Monpeljē turnīra otrajā kārtā divos setos ar 4-6, 4-6 zaudēja galvenajam favorītam un mājiniekam Rišāram Gaskē, kurš turnīrā palika nepārspēts pirms gada, liecina organizatoru informācija.

Katrā setā pa vienam punktam pretinieka servē nodrošinājušais francūzis Gaskē iekrāja drošai uzvarai nepieciešamo pārsvaru un tika nākamajā kārtā, kur ceturtdaļfinālā tiksies ar Kipras veterānu Marku Bagdati.

Gaskē mazliet veiksmīgāk uzņēma pretinieka serves un pirmajā setā vienīgo breiku nodrošināja devītajā geimā. Gulbja servē panācis 5-4 pārsvaru, pasaules ranga 10.vietas īpašnieks savā servē bez sarežģījumiem setu noslēdza savā labā. Tikpat veiksmīgi Gaskē turpināja un otrajā setā panāca 2-0, vēlāk noturot iegūto pārsvaru.

Gulbis pirmajā kārtā pieveica pasaules rangā 171.vietu sasniegušo 19 gadus veco francūzi Kventinu Alisu, savukārt Gaskē kā galvenais turnīra favorīts cīņā iesaistījās tikai otrajā kārtā. Dalība otrajā kārtā Gulbim nodrošinājis 20 ranga punktus Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, kur viņš ir 82.vietā.

Monpeljē turnīrā, kur Gulbis spēlēja pirmoreiz, uzvarētājs nopelnīs 250 ranga punktu. Lai gan Gulbis Francijā ir triumfējis divos no sešiem karjerā uzvarētajiem ATP turnīriem, debija Monpeljē viņa panākumu sarakstu nepapildināja.