Ernests Gulbis Vimbldonas čempionāta trešajā kārtā sestdien trīs setos ar 4-6, 1-6, 6-7 (2-7) zaudēja sacensību otrajai raketei serbam Novakam Džokovičam "Grand Slam" turnīrā, kas iezīmēja latvieša cerīgu atgriešanos sacensību apritē savainojumu ietekmētā sezonā. Nelielas bažas vienīgi radīja Gulbja veselības stāvoklis, jo pēc otrā seta viņam bija nepieciešama medicīniskā pauze un fizioterapeita palīdzība.

Nervozā mača sākumā labāk iejutās Gulbis un ar breiku pirmā seta vidū bija vadībā, tomēr mača turpinājumā izpaudās Džokoviča klase, it īpaši serves uzņemšanā. Visi Gulbja centieni ko mainīt rezultātu nedeva, un otrajā setā serbs bija situācijas noteicējs.

Gulbis pēc savainojumiem pasaules rangā ir atkritis uz 589.vietu, taču iekļūšana Vimbldonas trešajā kārtā ļaus viņam atgūt reitingā vismaz pārsimt pozīciju.

Pirmais sets

Gulbis teicami nospēlē serves uzņemšanā un iegūst 2-1 vadību

Divas dubultkļūdas ilgi spēlētajā pirmajā savas serves geimā sarežģīja situāciju Gulbim, kurš tomēr spēja noturēties. Toties nākamā geima galotnē Ernests lieliski uzņēma pretinieka serves un ar breiku izvirzījās vadībā.

Džokoviča kļūda un Gulbja teicama serve ļauj latvietim panākt 3-1

Džokovičs ceturtā geima galotnē zaudēja priekšpēdējo izspēli, jo pats skāra tīklu, un Gulbis ar netveramu servi palielināja pārsvaru līdz 3-1.

Gulbja servē Džokovičs nodrošina neizšķirtu 4-4

Lai gan Gulbim ar pirmo mēģinājumu serves bieži bija neprecīzas, otrā viņa serve bija gana jaudīga, lai sarežģītu Džokovičam uzņemšanu. Tomēr astotajā geimā serbs parādīja teicamu spēli aizsardzībā un rezultātu līdzsvaroja.

Džokovičs nodrošina uzvaru pirmajā setā

Seta beigās Džokovičs jau bija manāmi pārāks - spēja tikt galā ar pretinieka servēm, bet Gulbis neatrada iespējas rezultatīviem uzbrukumiem.

Otrais sets

Džokovičs kontrolē spēli Gulbja servē un panāk 2-0

Otrā seta sākumā Gulbis arvien uzbrukumā bija strupceļā, jo krājās kļūdas un cerēto rezultātu nedeva ne sitieni no gala līnijas, ne izgājiens pie tīkla.

Divas dubultkļūdas neatstāj Gulbim izredzes ceturtā geima galotnē

Džokovičs kopš pirmā seta 4-2 uzvarēja septiņos geimos pēc kārtas, un Gulbis centās pastiprināt savu servi, taču ceturtā geima beigās palika zaudētājos ar divām dubultkļūdām pēc kārtas.

Gulbis izcīna otrajā setā vienīgo punktu

Mijoties dubultkļūdām ar labām izspēlēm, Gulbis izdevās tikt pie punkta, lai nepaliktu ar nulli otrajā setā, tomēr tas arī bija vienīgais gandarījums.

Trešais sets

Gulbim nepieciešama fizioterapeita palīdzība

Pirms trešā seta sākuma Gulbis medicīniska stāvokļa dēļ palūdza fizioterapeita palīdzību.

Pārliecinošā savas serves geimā Gulbis gūst punktu

Fiziski un psiholoģiski pēc pauzes Ernests izskatījās atguvies un setu sāka pārliecinoši, geimā neļaujot pretiniekam gūt nevienu punktu.

Atguvies Gulbis setā panāk 2-1

Neraugoties uz pārsvaru Džokovičs spēlēja ar maksimālu atdevi, tomēr trešajā geimā arī tas viņam nepalīdzēja noturēties Ernesta servē.

Gulbis iegūst punktu piektajā geimā - 3-2

Dažbrīd veiksme bija Gulbja pusē, tomēr noturēt savu servi palīdzēja mazāks kļūdu skaits un maksimāla koncentrēšanās.

Teicamas serves palīdz Gulbim devītajā geimā - 5-4

Abi tenisisti gādāja, lai centrālā korta tribīnes piepildījušies skatītāji nebūtu vīlušies. Devītā geima izskaņā Gulbis spoži parādīja savu vareno ieroci - spēcīgas un precīzas serves.

Skatītājus iepriecina abu tenisistu sniegums Gulbja uzvarētā geimā - 6-5

Džokoviča stabilitāte un fiziski labāka forma sagādāja Gulbim pārbaudījumus 11. geimā, tomēr arī šoreiz vairākas skaistas izspēles ļāva latvietim gūt punktu savā servē.

Taibreikā dominējošais Džokovičs nodrošina uzvaru

Savukārt taibreikā Džokovičs jau sākumā ieguva 3-0 pārsvaru un Gulbja paļaušanās uz agresīviem uzbrukuma sitieniem bija velta.

Iekļūšana trešajā kārtā Gulbim ir atkārtots karjerā labākais panākums Vimbldonā, kas pirmo reizi tika sasniegts 2013.gadā. Iepriekšējās divās sezonās Gulbis netika tālāk par pirmo kārtu. Turpretim Džokovičs ir trīskārtējs Vimbldonas čempions, kura rēķinā ir uzvaras 2011., 2014. un 2015. gadā, bet pērn viņš izstājās trešajā kārtā.

Džokoviču astotdaļfinālā gaidīs francūzis Adrians Manarino.

Latviju sieviešu vienspēlēs turpina pārstāvēt Aļona Ostapenko, kura pirmdien astotdaļfinālā tiksies ar ukrainieti Elinu Svitoļinu.

Meiteņu junioru turnīra pirmajā kārtā sestdien zaudēja Daniela Vismane, kura ar 3-6, 4-6 piekāpās kolumbietei Marijai Osorio Serano.

Gada trešais "Grand Slam" turnīrs ilgs līdz 16.jūlijam.