Gulbis Indianvelsā iekļūst trešajā kārtā

Ernests Gulbis svētdien ASV ar uzvaru 6-3, 6-3 pār Portugāles tenisistu Žoau Souzu sāka Indianvelsas "Masters" turnīru un iekļuva trešajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Gulbja nākamais pretinieks būs bulgārs Grigors Dimitrovs, ar kuru Latvijas tenisa līderis februārī vairākas reizes cīnījās mainīgām sekmēm.

Gulbim karjerā pirmajā spēlē pret pasaules rangā 45.vietā ierindoto Souzu uzvaras gūšanai pietika ar stundu un piecām minūtēm. Souza otrajā kārtā tika ar uzvaru pār Kazahstānas tenisistu Aleksandru Ņedovjesovu, bet Gulbis kā izliktais spēlētājs pirmajā kārtā bija brīvs. Gulbis rangā ieņem 22.vietu, kas viņam turnīrā nodrošināja izlikto 20. numuru.

Dimitrovu Gulbis februārī uzvarēja Roterdamas turnīra astotdaļfinālā, toties vēlāk Akapulko bulgārs revanšējās ceturtdaļfinālā. Dimitrovs rangā ir sasniedzis 16.vietu, bet Indianvelsā ar 15. numuru izliktais spēlētājs svētdien otrajā kārtā uzveica Nīderlandes tenisistu Robinu Hāsi - 6-4, 6-3.

Gulbim duetā ar kanādieti Milošu Raoniču pirmdien paredzēta dubultspēļu turnīra otrās kārtas spēle pret pieredzējušajiem šveiciešiem Rodžeru Federeru un Stanislasu Vavrinku. Spēle otrajā stadiona kortā risināsies kā dienas pēdējā cīņa, kad Latvijā būs nakts uz otrdienu. Pirmajā kārtā Gulbis un Raoničs pārspēja serbus Novaku Džokoviču un Filipu Krajinoviču.

Sezonas pirmajā "Masters" sērijas turnīrā ar 4,7 miljonu dolāru balvu fondu uzvarētājs vienspēlēs nopelnīs 1000 reitinga punktu. Turnīrs Indianvelsā ilgs līdz 16.martam. Gulbis pirms gada Indianvelsā vienspēlēs cīņu sāka kvalifikācijā un aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kur trijos setos zaudēja nākamajam čempionam un pašreizējam pasaules ranga līderim spānim Rafaelam Nadalam.