Gulbis iekļūst Montekarlo «Masters» otrajā kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis otrdien Montekarlo "Masters" turnīrā trijos setos ar 4-6, 6-2, 6-3 uzvarēja amerikāni Džonu Isneru un iekļuva otrajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Gubja nākamais pretinieks būs argentīnietis Huans Monako. Otrās kārtas spēle Gulbim paredzēta jau trešdien vakarā.

Cīņā pret pasaules rangā 23.vietā ierindoto Isneru Gulbis pirmajā setā nonāca zaudētājos ar 1-4 un vairs nespēja situāciju glābt. Toties otrajā setā pēc spēkos līdzvērtīga cīņas sākuma (2-2) Gulbis panāca lūzumu un uzvarēja ar 6-2. Trešajā setā Gulbis izvirzījās vadībā ar 3-0, un ar 6-3 nodrošināja uzvaru setā un spēlē. Divās savstarpējās spēlēs pret 27 gadus veco Isneru abas reizes savu pārākumu pierādīja Latvijas tenisists.

Isners Montekarlo ieradās pēdējā brīdī, jo vēl svētdien ASV kļuva par Hjūstonas turnīra uzvarētāju un pirmo reizi karjerā palika nepārspēts uz tenisita. Ja Gulbis Montekarlo tiks līdz trešajai kārtai, viņa pretinieks visticamāk būs pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs.

Gulbja bilance pret pasaules ranga 20.vietas īpašnieku Monako pašlaik ir negatīva, tomēr abi tenisisti nav tikušies jau vairākus gadus. Ja Gulbis trešdien uzvarēs, izlīdzināsies spēku samērs arī savstarpējās cīņās. Monako pret Gulbi ir guvis divas uzvaras 2007.gadā uz tenisita Boštadē, Zviedrijā, un 2010.gadā Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā, savukārt Latvijas spēcīgākais spēlētājs sāncensi pārspēja 2009.gadā Tokijā. Melburnā un Tokijā cīņa bija cietā seguma laukumos.

Pasaules ranga 56.vietas īpašnieks Gulbis Montekarlo tenisita seguma laukumus iemēģināja jau pirms pāris nedēļām, kad palīdzēja Latvijas komandai pārspēt Monako tenisistus Deivisa kausa Eiropas/Āfrikas zonas II grupas mačā. Montekarlo "Masters" balvu fonds ir 2,6 miljoni eiro.