Gulbis Hamburgu pamet pēc zaudējuma ranga 140. vietas īpašniekam

Ernests Gulbis trešdien vairāk nekā divas stundas ilgušā cīņā trijos setos ar 4-6, 6-2, 4-6 zaudēja pasaules rangā 140.vietā ierindotajam čeham Janam Hajekam pirmajā spēlē Hamburgas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Gulbis bija izlikts ar 15. numuru, tādēļ pirmā kārta viņam bija brīva, un uzvara pār Hajeku būtu uzreiz nodrošinājusi vietu 1/16 finālā.

Hamburgā Gulbja guvums bija 20 reitinga punktu un 6600 eiro no 1,23 miljonu eiro balvu fonda.

Abiem tenisistiem tiekoties pirmo reizi, pārāks bija Hajeks, lai gan reitingā viņu no Gulbja šķir vairāk nekā 100 pozīcijas. Pirmajā setā čehs izšķirošo punktu guva galotnē, kad Gulbja servē devītajā geimā panāca 5-4.

Otrajā setā situācijas noteicējs bija Gulbis, panākot revanšu ar 6-2. Cerības uz panākumu Gulbis ilgstoši saglabāja arī trešajā setā, lai gan tā sākumā uzreiz zaudēja savu servi. Latvijas tenisistam seta vidū izdevās rezultātu līdzsvarot un panākt 3-3, taču tūlīt pat viņš vēlreiz zaudēja punktu savā servē un deficītu atspēlēt Gulbim vairs nebija pa spēkam.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 36.vietā ierindotajam Gulbim uzvara pār Hajeku būtu nodrošinājusi iespēju cīņā par vietu astotdaļfinālā tikties ar galveno favorītu Šveices veterānu Rodžeru Federeru.

Uz tenisita seguma notiekošajā Hamburgas turnīrā Hajeks, neraugoties uz zemo vietu rangā, pārvarēja kvalifikāciju un pamatturnīrā pirmajā kārtā pārspēja poli Lukašu Kubotu, kurš jūlija sākumā Vimbldonā spēlēja ceturtdaļfinālā.