Gulbim Vimbldonas turnīrs beidzas trešajā kārtā

Ernestam Gulbim Vimbldonas turnīrs sestdien beidzās trešajā kārtā pēc zaudējuma trijos setos 2-6, 4-6, 4-6 Spānijas tenisistam Fernando Verdasko, informēja organizatori. Gulbim neizdevās iekļūt astotdaļfinālā, tomēr dalība trešajā kārtā 24 gadus vecajam Latvijas tenisistam Vimbldonā ir līdz šim labākais panākums.

Vēlāk sestdien jauktajās dubultspēlēs pirmā spēle paredzēta Līgai Dekmeijerei, kura pārī ar čehu Jaroslavu Levinski tiksies ar ASV tenisista Džeimsa Bleika un horvātietes Donnas Vekičas duetu.

Verdasko bija pārāks par Gulbi visā cīņas gaitā, pārliecinošāk nospēlējot gan uzbrukumā, gan uzņemot serves. Gulbis neguva nevienu punktu pretinieka servē un pretargumentus Verdasko stabilitātei tā arī neatrada. Tomēr, iekļūstot trešajā kārtā, Gulbis nodrošināja karjerā pagaidām labāko panākumu Vimbldonā, nopelnot 90 reitinga punktu un 63 000 mārciņu naudas balvu.

Pēc līdzīga rokraksta pagāja pirmie divi seti, kuros Gulbis savā servē trešajā geimā zaudēja punktu un ļāva 29 gadus vecajam Verdasko nostiprināties vadībā. Vēlreiz pie punkta Gulbja servē Verdasko tika pirmā seta priekšpēdējā geimā, bet otrajā setā spānim uzvarai pietika ar vienu punktu, kas gūts ar breiku. Trešā seta sākums pagāja līdzīgākā cīņā, un vairākas spoži izspēlētas epizodes izdevās arī Gulbim, tomēr Verdasko spēja gūt punktu pretinieka servē, un iegūt 4-2 pārsvaru. Turpinājumā Verdasko pārliecinoši noturēja savu servi un uzvarēja.

Pasaules rangā 39.vietā ierindotā Gulbja un reitinga 54. vietas īpašnieka Verdasko savstarpējo spēļu bilance ar 3:1 ir labvēlīga 29 gadus vecajam spānim, kurš revanšējās par šosezon Barselonā piedzīvoto zaudējumu. Astotdaļfinālā Verdasko gaidīs tikšanās ar Francijas tenisistu Keniju de Šeperu.

Iespēju spēlēt trešajā kārtā Gulbis nodrošināja ar divām uzvarām pār Francijas tenisistiem Eduāru Rožē-Vaselēnu un Žo Vilfrīdu Congu, kurš bija izlikts ar sesto numuru, taču cīņu nespēja pabeigt kājas savainojuma dēļ. Savukārt Verdasko divas uzvaras guva pār beļģi Ksavjē Malisu un Francijas spēlētāju Žuljēnu Beneto. Iekļūstot astotdaļfinālā, Verdasko atkārtoja savu labāko panākumu Vimbldonā.

Gulbis "Grand Slam" turnīros tālāk par otro kārtu nebija ticis kopš 2008.gada maija, kad spēlēja Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā. Vimbldonas turnīrs ar 22,56 miljonu mārciņu (18,45 miljonu latu) balvu fondu turpināsies līdz 7.jūlijam.