Grīnvalds zaudē galvenajam favorītam Rīgas «Futures» tenisa turnīra ceturtdaļfinālā

Roberts Grīnvalds ceturtdien Rīgā trīs setos ar 6-3, 4-6, 3-6 zaudēja galvenajam favorītam Krievijas spēlētājam Ronaldam Slobodčikovam Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) "Futures" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Grīnvalds vienspēlēs bija vienīgais turnīrā palikušais Latvijas tenisists.

Abus spēlētājus Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā šķir vairāk nekā tūkstoš pozīciju - turnīra galvenais favorīts Slobodčikovs ieņem 549.vietu, turpretim Grīnvalds ierindots 1779. pozīcijā. Par dalību ceturtdaļfinālā Grīnvalds nopelnīja divus ranga punktus un uzlabos pozīcijas reitingā.

Pēc spēles Grīnvalds intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka trešajā setā pietrūka spēka, savukārt pretinieks apliecināja, ka ir lieliskā fiziskā formā un negrasījās salūst.

Grīnvalds aizvadīja karjerā pirmo ceturtdaļfinālu. Jau nākamnedēļ sāksies Latvijas čempionāts, bet, diemžēl, bez Grīnvalda dalības. Roberts visu turnīru spēlēja par spīti pleca savainojumam. Jau gaidāmajā mācību gadā viņš sāks studijas ASV, kur latvietis iekļauts sporta stipendiju programmā.

"Futures" turnīru Rīgā Grīnvalds sāka ar kvalifikācijas pārvarēšanu un iekļuva pamatsacensībās, kur 19 gadus vecais tenisists vienīgais no pašmāju spēlētājiem ar divām uzvarām sasniedza ceturtdaļfinālu.

Dubultspēlēs Grīnvalds kopā ar Rūdolfu Medni spēlēs finālā, kur tiksies ar lietuviešiem Tadu Babeli/Kasparu Žemaiteli.

ITF sākuma līmeņa turnīrs ar 15 000 dolāru balvu fondu ir vienīgais Latvijā, kur var nopelnīt punktus pasaules rangā. Uzvarētājs  saņems 18 punktus.