Džokovičs 50. savstarpējā spēlē uzveic Federeru, sasniedz Austrālijas čempionāta finālu

Pašreizējais titula īpašnieks serbs Novaks Džokovičs ceturtdien Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā uzvarēja Šveices tenisa veterānu Rodžeru Federeru, kam savainojums liedza parādīt labāko sniegumu. Spēle noslēdzās trīs setos ar rezultātu 7-6 (7-1) 6-4, 6-3, liecina rīkotāju informācija.

Finālā svētdien Džokoviča pretinieks cīņā par iespēju 32 gadus vecajam tenisistam iegūt karjerā 17. "Grand Slam" titulu būs vācietis Aleksandrs Zverevs vai Austrijas tenisists Dominiks Tīms.

Džokovičs pirmajā setā nonāca iedzinējos ar 1-4 un 0-40, tomēr spēja atgūties un uzvarēja taibreikā. Viņš gan uzsvēra, ka Federers ir pelnījis atzinību par iziešanu kortā. "Visu cieņu Rodžeram par došanos laukumā. Viņš acīmredzami bija savainots un ne tuvu nevarēja labi kustēties," paskaidroja mača uzvarētājs.

Pēc pirmā seta Federers palūdza medicīnisko pārtraukumu. Jau iepriekšējā spēlē pret Tenisu Sandgrenu viņam traucēja cirkšņa savainojums.

Pēdējos 10 gados Džokovičs sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā ir zaudējis tikai trijās spēlēs. Ja Džokovičs uzvarēs arī šogad, viņš kļūs par astoņkārtēju "Australian Open" čempionu un labos pašam piederošu rekordu.

Jau vēstīts, ka sievietēm finālā iekļuva amerikāniete Sofija Kenina un Spānijas tenisiste Garbinje Mugurusa

Austrālijas atklātais čempionāts Melburnas tenisa stadionā finišēs ar vīriešu finālu svētdien, 2. februārī. Balvu fondā tenisisti sadalīs rekordlielu summu - 71 miljonu Austrālijas dolāru (44 miljonus eiro). Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 4,12 miljoniem Austrālijas dolāru (2,6 miljoniem eiro).