Ar otro uzvaru Gulbis pārvar kvalifikāciju Romas «Masters» tenisa turnīrā

Latvijas tenisists Ernests Gulbis Romas "Masters" turnīra kvalifikācijas izšķirošajā otrajā kārtā svētdien divos setos ar 6-3, 6-2 uzvarēja amerikāni Denisu Kudlu, liecina rīkotāju informācija. Itālijas galvaspilsētā Gulbim būs iespēja sezonā pirmo reizi "Masters" sērijas turnīrā tikt tālāk par pirmo kārtu pamatsacensībās.

(papildināts ar Ernesta Gulbja pretinieku pamatsacensībās)
Ar viena breika pārsvaru 4-1 panākušajam Gulbim pirmā seta turpinājums izvērtās sarežģītāks. Kudla pretinieka servē guva punktu un pietuvojās līdz 3-4, tomēr Gulbis tūlīt spēja revanšēties un ilgi spēlētajā devītajā geimā visbeidzot nodrošināja uzvaru setā.

Kudla līdzvērtīgu pretestību otrajā setā spēja izrādīt tikai sākumā, un Gulbis pārliecinoši nodrošināja dalību pamatturnīrā. Par kvalifikācijas pārvarēšanu Gulbis nopelnīja 25 punktus Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, kur viņš šonedēļ ieņem 83.vietu. Kvalifikācijā ar ceturto numuru izliktais Kudla rangā šonedēļ ir 61.vietā.

Gulbja pretinieks pamatsacensību pirmajā kārtā būs ranga 30.vietas īpašnieks horvāts Ivo Karlovičs. Sagaidāms, ka abu tenisistu spēle pirmdien sāksies ne agrāk kā plkst. 15 pēc Latvijas laika.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Gulbis sestdien uzvarēja mājinieku Luku Vanni (ATP 140.).

Martā Indianvelsā un Maiami Gulbis "Masters" turnīros zaudēja pirmajā pamatkārtā, bet pirms nedēļas Madridē netika tālāk par pirmo spēli kvalifikācijā. Pērn Romā Gulbis cieta neveiksmi pirmajā pamatturnīra kārtā, taču daudz veiksmīgāk viņš mūžīgajā pilsētā spēlēja 2010.gadā, kad sasniedza pusfinālu, kur piekāpās spānim Rafaelam Nadalam.

Romas "Masters" turnīrs māla seguma laukumos ilgs līdz 15.maijam. Ar pirmo numuru turnīrā ar 4,3 miljonu eiro balvu fondu ir izlikts pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs.

Gulbis šosezon pamatturnīros ir guvis tikai divas uzvaras 10 spēlēs. Skaitot arī spēles kvalifikācijā, Gulbja rēķinā šogad ir septiņas uzvaras 17 mačos.