Treneris Prūsis: Antidopinga lietas Eiropā nav sakārtotas divās valstīs - abas sākas ar «L»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) lēmumā olimpiskajā sezonā īpaši rūpīgi uzraudzīt septiņus Latvijas sportistus ir lieki meklēt kādu sazvērestību, jo visā vainojama pašu latviešu neizdarība, Latvijas Radio sacīja bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Viņš pastāstīja, ka Eiropā visnesakārtotākā antidopinga joma ir divām valstīm - Latvijai un Lihtenšteinai.

Prūsis bijis pārsteigts, kad uzzinājis, ka Latvija pienācīgas antidopinga sistēmas uzturēšanā Eiropā ir atpalicējos. IBSF uzraugāmo sportistu sarakstos Latvijas sportisti iekļauti tādēļ, ka nacionālā antridopiga sistēma nav tādā līmenī kā citām valstīm.

Sandis Prūsis par Latvijas antidopinga sistēmu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pat smagos dopinga pārkāpumos apsūdzētajai Krievijai antidopinga sistēma šobrīd esot labāka. Tiesa, jautājums Latvijā tiekot risināts valdības un Veselības ministrijas līmenī. Savukārt daži labi speciālisti no Latvijas Antidopinga aģentūras nozarē valdošā haosa dēļ pārcēlušies darīt tādu pašu darbu citās valstīs.

Latvieši paši vien ir vainīgi, bet meklē citus vainīgos, lai gan vainojama pašu neizdarība, uzsvēra Prūsis Treneris pieļauj, ka, iespējams, tādēļ daudzi uz Latvijas sportistiem skatās ar aizdomām, sak, ja reiz juridiski te nav kārtības, tad droši vien kaut kas ar dopinga lietām notiek.

Pašiem vien antidopinga lietas jāsakārto, un tas attiecas uz visu sporta saimniecību, ne tikai uz bobsleju, piebilda treneris. Mediju rakstus par IBSF vēršanos pret Latvijas sportistiem Prūsis nosauca par tukšu zurnālistu cepšanos, nepārzinot faktus.

IBSF 35 atlētu sarakstā visvairāk ir latviešu, tostarp skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, Lelde Priedulēna, bobsleja piloti Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis, kā arī stūmēji Daumants Dreiškens un Matīss Miknis. Pieci sportisti sarakstā ir Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu rīkotājai Dienvidkorejai, četri - Vācijai, pa trim - Beļģijai un Lielbritānijai, pa diviem - Austrijai, Krievijai, Polijai, Rumānijai, Šveicei, bet pa vienam - Japānai un Melnkalnei.

Sarakstā iekļautajiem atlētiem Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) datubāzē jānorāda, kur viņi ik dienu ir pieejami vismaz vienu stundu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti