Sāk būvēt pasaules hokeja čempionātam svarīgo «Daugavas» stadiona ledus halli

"Daugava" stadionā ir sākta 2021.gada pasaules hokeja čempionātam nepieciešamās ledus halles būvniecība, otrdien informēja VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"". Būvniecības termiņi ir saspringti, jo ledus halle ekspluatācijā jānodod 2021.gada martā, lai maijā to varētu izmantot pasaules hokeja čempionāta norisēs.

Pēc vairāk kā pusgadu ilgušas "Daugavas" stadiona ledus halles būvprojekta izstrādes, kopīgi darbojoties projektētājiem un būvniekiem SIA “Ozola&Bula, arhitektu birojs”, SIA “ARMS Group” un OÜ “RTS Infraehitus”, būvprocesa vadītājiem un būvuzraudzībai SIA “CMB”, projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” komandai un Latvijas Hokeja federācijai, ir saņemts pozitīvs būvekspertīzes slēdziens. 2020.gada 9.aprīlī tika saņemta Rīgas pilsētas būvvaldes būvatļauja, kas ļāva sākt ilgi gaidītās ledus halles būvniecību.

“Jāatzīst, ka būvprojekta izstrādes gaita nebija viegla, tika ieguldīts liels darbs, lai visas iesaistītās puses spētu nonākt pie vienota redzējuma," stadiona saimnieki citēja "Daugavas" stadiona valdes pagaidu locekli Gunti Zālīti. "Esmu pārliecināts, ka ieguldītais darbs pie projektēšanas rezultēsies ar starptautiskajām prasībām atbilstošu sporta infrastruktūras objektu, kas būs piemērots ne tikai sportam, bet arī kultūras pasākumiem, tajā skaitā Dziesmu un deju svētku vajadzībām."

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aprīļa beigās saņēma VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" un SIA "Tenisa centrs "Lielupe"" pagaidu valdes locekļa Zālīša iesniegumus par atkāpšanos no amata. Tomēr viņš apliecinājis gatavību turpināt pildīt amata pienākumus vismaz mēnesi līdz jauna valdes locekļa iecelšanai.

"Daugavas" stadiona ledus halle galvenokārt būs paredzēta hokeja, daiļslidošanas, šorttreka un kērlinga treniņu nodrošināšanai un sacensībām, kā arī kultūras pasākumiem, un būs pulcēšanās vieta Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Līdz 2022. gadam "Daugavas" stadiona teritoriju plāno pilnībā atjaunot un izveidot par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā.  Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments ir pabeidzis "Daugavas" stadionam pieguļošo ielu Augšielas, Ata ielas un Vagonu ielas rekonstrukciju.

Otrais attīstības posms paredz jaunas ledus halles būvniecību. Nākamajos attīstības posmos taps multifunkcionāla vieglatlētikas manēža, kurai jau ir izstrādāts būvprojekts minimālā sastāvā. Tāpat risinās iepirkuma dokumentācijas izstrāde centrālajam sporta laukumam, vieglatlētikas treniņu laukumam un kopējam teritorijas labiekārtojumam. Teritorijā ir plānota arī privāto investīciju objektu attīstība. 

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” ietvaros. Projektu īsteno VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un "Valsts nekustamie īpašumi”.  Kopējais projekta finansējums nedaudz pārsniedz 67,5 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti