Latvijas sporta organizācijas meklē kopsaucēju prioritāro sporta veidu noteikšanā

Sporta organizācijas turpina diskutēt par nostādnēm jaunajā Sporta likumā, kurā jānosaka arī prioritāri atbalstāmie sporta veidi. Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) ir izvērtējusi un iesniegusi izskatīšanai Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) vadītajai darba grupai priekšlikumus noteikt divus prioritāros sporta politikas virzienus – tautas sportu, ietverot bērnu un jauniešu sportu, un augstu sasniegumu sportu. 

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) atbalstīja priekšlikumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un LOK noteikt valsts pasūtījumu sporta veidu federāciju sagatavotajām sporta programmām četru līdz astoņu gadu periodā atkarībā no sporta veida specifikas. 

Diskutē par prioritāro sporta veidu noteikšanuInita Kresa-Katkovska

Jūlija sākumā notika pirmā darba grupas sēde un līdz septembra beigām diskusijas turpināsies. Tad Nacionālajai sporta padomei būs jāiesniedz jau konkrēti priekšlikumi par prioritārajiem virzieniem sporta politikas attīstībā.

LOK Sporta komisijas sēdē tika izskatīti priekšlikumi par prioritārajiem sporta virzieniem un sporta veidiem, kā arī iespējamo valsts pasūtījumu. Piedalījās vairāk nekā 30 olimpisko sporta veidu federāciju un vairāku neolimpisko, tehnisko sporta veidu federāciju pārstāvji, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš un IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Komisija vienojās apstiprināt un izskatīšanai izglītības un zinātnes ministres Šuplinskas vadītajai darba grupai nosūtīt priekšlikumus, atbilstoši Eiropas Savienības pamatnostādnēm 

noteikt divus prioritāros sporta politikas virzienus līdzšinējo četru vietā.

Par vienu no tuvākajiem uzdevumiem LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers nosauca jauna Sporta likuma redakcijas sagatavošanu. Viņš saskata, ka sporta politikas virzienu sašaurināšana ļautu koncentrēt finanšu līdzekļus. Diskutējot par prioritāro sporta veidu noteikšanu, 

LOK priekšlikums ir sākt ar sporta veidu sadalīšanu A un B grupās pēc divos olimpiskajos ciklos sasniegtajiem rezultātiem. 

LSFP ir 95 atzīto Latvijas sporta federāciju apvienība, kura saskaņā ar Sporta likumu koordinē atzīto sporta federāciju darbību, pārstāv un īsteno to kopīgās intereses. LSFP rosina prioritāro sporta veidu noteikšanai izmantot kritērijus, vērtējot sporta veidu federācijas pēc aktivitāšu un augstu sasniegumu kritērijiem, jo pašreizējais finansējuma sadalījums būtībā atbilst sporta veida attīstības līmenim.

Sporta politikas pamatnostādnēs līdz 2020.gadam ir uzskaitīti četri sporta politikas pamatvirzieni,

atgādināja LSFP ģenerālsekretārs Artūrs Balodis-Rozītis. LSFP skatījums saskan ar LOK viedokli atstāt tikai divas prioritātes - tautas sportu un augstu sasniegumu sportu. Tas neizslēdz bērnu un jauniešu sportu, kas būtu attiecināms uz tautas sportu. Balodis-Rozītis uzsvēra, ka nepieciešams ieviest lielāku skaidrību prioritātēs, lai pamatoti prasītu no valsts lielāku finansējumu sportam.

Pirmajā darba grupas sēdē līdzās vairāk nekā 30 olimpisko sporta veidu federāciju un vairāku neolimpisko sporta veidu federāciju pārstāvjiem piedalījās IZM Sporta departamenta direktors Severs, kurš intervijā Latvijas Radio teica, ka ir piemērots laiks diskusijām. Viņš arī uzteica federāciju pārstāvjus par aktivitāti.

Severs sagaida, ka diskusiju rezultātam jābūt tādam, lai uzņēmējam nepaliktu šaubas par sporta nozares uzticamību kopumā. Tas veicinātu arī vietējo uzņēmēju gatavību atbalstīt sporta un kultūras pasākumus pašvaldību līmenī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti