Azartspēļu kompānijas no Latvijas sporta nenovēršas, bet finansējumu samazinās

Latvijas sportā šobrīd galvenie privātie atbalstītāji ir azartspēļu uzņēmumi, kuru darbība ir apturēta Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestā ārkārtas stāvokļa dēļ. Tas jau 2020.gadā atsauksies uz sporta līgu, klubu, sporta pasākumu un individuālu atlētu finansēšanu. Ja, piemēram, futbola un hokeja virslīga, kā arī vadoši Latvijas sportisti sponsoru atbalstu saņems, tad daudzi nosacīti mazāksvarīgie projekti jau ir atcelti.

Latvija ir kļuvusi par vienīgo valsti Baltijā un reto Eiropā, kur ārkārtas stāvokļa laikā ir aizliegtas azartspēles. Taču azartspēļu uzņēmumi sponsorē ne tikai atsevišķus sportistus un klubus, bet arī līgas. Piemēram, futbola virslīgu un hokeja virslīgu. Hokeja virslīgas sezona gan ir noslēgusies, un to ierobežojumi vairs neskar, tikmēr futbola virslīga vēl gaida sezonas sākumu.

Biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” izpilddirektors Ainārs Dakša sarunā ar LSM.lv atklāja, ka ir pateicīgs virslīgas sponsoram uzņēmumam “Optibet”, ar ko panākta vienošanās, ka ārkārtas stāvokļa dēļ finansējums līgai turpināsies, taču attiecības būs balstītas uz racionāliem saimnieciskiem apsvērumiem. Proti, finansējums būs atkarīgs no spēļu skaita. Viņaprāt, azartspēļu darbības apturēšana ir diezgan neloģisks solis, kas paver iespēju nelegālajam biznesam šajā lauciņā, tādēļ finanses var iet secen sportam un kultūrai, kā arī valsts budžetam.

“Optibet” vadītājs Baltijā Dainis Niedra LSM.lv apstiprināja, ka gadījumā, ja futbola virslīgā tiks aizvadīti trīs apļi, finanšu atbalsts būs 75% apmērā no iepriekš atrunātā, bet, ja tikai divi apļi, tad attiecīgi 50%. Mazliet sarežģītāki būs aprēķini par atbalstu Latvijas Hokeja federācijai (LHF), kur virslīgas sponsorēšana ir tikai daļa no līguma.

Niedra neslēpa, ka kompānija izstrādās jaunu budžetu nākamajam pusgadam un no tā būs atkarīgs, cik daudz un kādiem sporta veidiem varēs atvēlēt finansējumu, kas tieši atsauksies uz 2020./2021. gada sezonu. Budžets būs atkarīgs no trim galvenajiem faktoriem: cik ātri kompānija atgūs licenci darbībai Latvijā; cik strauja būs ekonomikas lejupslīde Latvijā; kad atsāksies sports visā pasaulē. “Plāni bija lieli šogad, bet tie būs jāpārdomā,” piebilda Niedra, pauzdams, ka situāciju ietekmē arī atceltie starptautiskie pasaules mēroga turnīri.

“Pafbet.lv” mārketinga vadītājs Rihards Streiķis LSM.lv atklāja, ka Latvijas vadošie atlēti, kurus līdz šim atbalstījusi kompānija, turpinās saņemt solīto atbalstu – līgumi jau bijuši noslēgti un nauda pārskaitīta pirms krīzes. “Pat neapsveram domu ielīst alā un aizmukt prom,” atklāja Streiķis, piebilstot, ka ļoti labi saprot atlētus, kuriem sports ir arī maizes darbs un atcelto sacensību un turnīru dēļ šobrīd situācija ir neapskaužama. “Atlētiem šobrīd ir ļoti svarīgi, lai sponsori nenovēršas,” piebilda Streiķis.

Taču viņš atklāja, ka daži projekti, kuriem iepriekš bija paredzēts finansējums, tomēr šīs situācijas dēļ ir atcelti. Arī nākotnē uzņēmumā pieņems lēmumus, kas izrietēs no iespējām atsākt saimniecisko darbību.

KONTEKSTS:

Saeimas vairākums 20. martā akceptēja gan azartspēļu zāļu slēgšanu, gan azartspēļu apturēšanu interaktīvajā vidē Covid-19 izplatības laikā. Interneta sporta likmju un kazino spēļu uzņēmums “Optibet” ir apstrīdējis Satversmes tiesā aizliegumu Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā rīkot azartspēles interaktīvajā vidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti