Nacionālā sporta padome visbeidzot virza sportam papildus piešķirto valsts finanšu sadalījumu

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) ceturtdien, 18. maijā, visbeidzot sniedza priekšlikumu par sportam papildus 2023. gadā piešķirtu 5,4 miljonu eiro valsts finansējuma sadali.

Valsts budžetu pieņēma tikai martā, tādēļ cieta arī sporta nozare, kurai piešķīra finansējumu pirmajam ceturksnim, bet papildu finanses palika gaisā karājoties. Solījumi bija vairākkārt, bet līdzšinējās Nacionālās sporta padomes sēdēs sporta budžeta jautājums nebija pat dienaskārtībā. Vairāku sporta veidu federācijas un organizācijas iepriekš pauda neizpratni par kavēšanos, kas raisīja to darbībā ļoti lielu nenoteiktību.  

Latvijas sportā visbeidzot sadala papildus valsts budžeta līdzekļus
00:00 / 04:52
Lejuplādēt

Sadalot valsts piešķirtos 5,4 miljonus eiro, finanses piešķirs bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm, kā arī augstu sasniegumu sportistiem un sporta organizācijām.

LNSP priekšsēdētāja, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") pauda, ka finansējuma sadalē atspoguļojas prioritātes.
 

"Esmu gandarīta par bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm paredzētajiem papildu līdzekļiem, kā arī esam atbalstījuši prioritāti atbalstāmās sporta federācijas, kur pieeja paredzēs, ka finansējums seko sabiedrībā visiecienītākajiem sporta veidiem," Čakšu citēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļa. 

Valsts budžetā sportam 2023. gadam ir paredzēti 45 611 391 eiro, lai nodrošinātu finansējumu sporta pedagogu darba samaksai profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās, sporta federācijām un sporta pasākumiem, nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai, komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai, augstas klases sasniegumu sportam, valsts sporta bāzu uzturēšanai un attīstības projektu īstenošanai, kā arī citiem mērķiem.

Prioritāri atbalstāmo sporta federāciju programmām paredzēti 2,76 miljoni eiro atbilstoši IZM un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valsts budžeta finansējuma sadales kritērijiem, ko piemēros 20 sporta federācijām, nepārsniedzot 200 tūkstošus eiro katrai.

Finansējumu saņems futbola, vieglatlētikas, volejbola, basketbola, hokeja, riteņbraukšanas, kamaniņu sporta, orientēšanās, motosporta, florbola, šaušanas, automobiļu, tenisa, peldēšanas, sporta deju, šaha, slēpošanas, dambretes un jātnieku federācijas, kā arī Bobsleja un skeletona federācija.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā iekļauto sportistu treniņu un sacensību izdevumu segšanai un pabalstu izmaksai piešķirti 814 tūkstoši eiro.

Papildu dotācija 684 854 eiro piešķirta Latvijas Basketbola savienībai, lai nodrošinātu vīriešu valstsvienības dalību 2023. gada Pasaules kausa finālturnīrā un sieviešu valstsvienības startu 2023. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.  

Latvijas Olimpiešu sociālajam fondam būs iespēja par 50% palielināt pabalstus par mūža ieguldījumu sportā olimpisko medaļu ieguvējiem, saņemot tam papildus 50 550 eiro. Savukārt Latvijas Paralimpiskās vienības darbības nodrošināšanai šajā piešķīrumā paredzēti 100 tūkstoši eiro.

Papildus 250 tūkstošus eiro caur dotāciju LSFP novirzīs konkursiem veselīgu un aktīvu dzīvesveidu veicinošu pasākumu organizēšanai,

tostarp Eiropas Sporta nedēļas rīkošanai. Dalībai 2023. gada Eiropas jaunatnes vasaras olimpiādē Slovēnijā 68 650 eiro saņems LOK, kā arī Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes Jaunatnes sporta fonda rīkotajām bērnu un jauniešu nometnēm paredzēti 40 tūkstoši eiro.

LNSP valsts sporta budžeta sadales process tiek skatīts četrās apakšprogrammās – sporta būves, sporta federācijas un sporta pasākumi, augstas klases sasniegumu sports, kā arī dotācija nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā. Pārējām apakšprogrammām ir specifisks regulējums finansējuma piešķiršanā.

Latvijas Nacionālā sporta padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu ar sportu saistītajos jautājumos. Sporta padomi vada izglītības un zinātnes ministre Čakša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti