Skujiņš ar dalību centrālajā atrāvienā izpelnās ievērību leģendārajā Milānas - Sanremo velobraucienā

Latviešu profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš no "Cannondale - Drapac" sestdien piedalījās dienas centrālajā atrāvienā leģendārajā Milānas - Sanremo velobraucienā, kamēr par sacensību uzvarētāju sprinta finišā tika kronēts "Sky" vienības braucējs Mihals Kvjatkovskis no Polijas.

Sestdien notikušajā velobraucienā, kas iekļauts UCI Pasaules tūres kalendārā, sportistiem bija jāveic teju 300 kilometri. Jau pēc aptuveni pieciem mērotiem kilometriem Skujiņš kopā ar vēl deviņiem riteņbraucējiem devās atrāvienā, kas ar laiku spēja iegūt 4-5 minūšu pārsvaru pār peletonu.

Kad līdz finišam bija atlikuši vairāk nekā simts kilometri, līderu grupiņas vadība pār pārējiem sportistiem sāka manāmi rukt, bet pilnībā viņi tika notverti aptuveni 26 kilometrus līdz finišam, turklāt tieši Skujiņš bija noslēdzošais, kuru apsteidza peletons.

Uzvarētājs izšķīrās starp citiem braucējiem, un šoreiz par laureātu kļuva Kvjatkovskis, kurš sprinta finišā apsteidza pasaules čempionu Peteru Saganu no Slovākijas ("Bora - Hansgrohe") un francūzi Žiljēnu Alafilipu ("Quick-Step Floors"). Šiem sportistiem vienāds finiša laiks - septiņas stundas, astoņas minūtes un 39 sekundes.

Savukārt Skujiņš noslēgumā ierindojās 82.vietā, finišu sasniedzot grupā, kas uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 55 sekundes.

Šajā velobraucienā piedalījās "Bora - Hansgrohe" braucējs Aleksejs Saramotins, kurš tādējādi sekmēja komandas biedra Sagana cīnīšanos par augstām vietām. Latvijas sportists sestdien šajā velobraucienā ierindojās 179.vietā no 195 finišu sasniegušajiem sportistiem.

Milānas - Sanremo velobrauciens norisinās jau kopš 1907.gada, bet pērn tajā uzvarēja francūzis Arno Demarē.

Vēl 2001.gadā šajā sacensībās trešo vietu izcīnīja pašreizējais Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Romāns Vainšteins. Šo sacensību 291 kilometru garā distance ir garākais viendienas sacensību maršruts profesionālajā riteņbraukšanā.