Riteņbraucējs Liepiņš finišu «pasaulē necilvēcīgākajā kāpumā» sasniedz 130.vietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Komandas "Trek Segafredo" Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš svētdien finišēja 130.vietā prestižo daudzdienu sacensību "Vuelta a Espana" 12.posmā, kas noslēdzās ar finišu izaicinošajā Angliru kalna virsotnē. Vairāki riteņbraucēji nežēlīgo kāpumu iepriekš ir nodēvējuši gan par ellišķīgu, gan necilvēcīgu pārbaudījumu.

Uzvarēja brits Hjū Kārtijs ("EF Pro Cycling"), kurš 109 kilometru posmu veica 16 sekundes ātrāk nekā tuvākie konkurenti. Kādā no lielajām tūrēm pirmoreiz startējošais Liepiņš uzvarētājam zaudēja 34 minūtes un 32 sekundes.

Posma garums nav gluži raksturīgs profesionālajai riteņbraukšanai, taču mazāks kilometru skaits ir ne bez pamata. Braucējiem ceļā bija četri kategorizēti kalnu starpfiniši, bet visu vainagoja kāpums līdz finišam, kura priekšā varētu nobālēt arī "Tour de France" smagākā pārbaudījuma slavu iemantojušais Ventū kalns. 

"Vuelta a Espana" 12. posma reljefa shēma

Angliru kāpumā braucēji 12,5 kilometru garumā pa šaurajiem ceļiem pacēlās 1266 metrus augstāk. Īstā "elle" sākas kāpuma vidū, ceļa slīpumam vidēji pārsniedzot 13%. Vienpadsmitajā kilometrā kāpums sasniedz 17,4%, bet dažviet pat 24%. Tik lielā slīpumā apstājoties, atsākt braukt augšup praktiski vairs nav iespējams.

Vietu riteņbraukšanas vēsturē iemantojusi pasaules čempionātu medaļnieka un daudzu posmu uzvarētāja lielajās tūrēs skota Deivida Millara rīcība 2002.gadā, kad posma finišs arī bija Angliru kalna virsotnē. Paužot protestu, Millars apstājās pirms finiša līnijas un noņēma savu braucēja numuru, par ko tika diskvalificēts.

"Mēs neesam dzīvnieki un šis ir necilvēcīgi," Millars teica pēc posma, kur ceļā uz finišu mēroja to pašu maršrutu, ko 2020.gada "Vuelta a Espana" dalībnieki. Par necilvēcīgu kāpumu nosauca Spānijas riteņbraucējs Oskars Sevilja, kurš 2002.gadā "Vuelta a Espana" kopvērtējumā bija ceturtais. 

Vēsturē palicis arī riteņbraukšanas komandas "Kelme" bijušā menedžera Visentes Beldas teiktais, ka nav godīgi prasīt no dopinga brīvu riteņbraukšanu, bet tajā pašā laikā pakļaut sportistus tik barbariskam pārbaudījumam. 

Kāpums Angliru kalnā "Vuelta a Espana" maršrutā tika iekļauts astoto reizi. 

Kopvērtējumā vadību atguva Ekvadoras riteņbraucējs Ričards Karapass ("Ineos Grenadiers"), par 10 sekundēm apsteidzot tuvāko konkurentu slovēni Primožu Rogliču ("Jumbo-Visma").

"Vuelta a Espana" dalībniekiem sezonā pēdējā lielajā tūrē līdz finišam 8. novembrī Madridē jāveic 2897 kilometri, kas sadalīti 18 posmos. Velobraucienu bija paredzēts sākt 14. augustā Nīderlandē, taču pandēmijas dēļ mainījās gan 75. reizi organizētās "Vuelta a Espana" maršruts, gan rīkošanas laiks. 

Sacensības Spānijā ir pulcējušas daudz augsta līmeņa riteņbraucēju, kuru vidū Rogličs cenšas aizstāvēt pirms gada izcīnīto titulu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti