Latvijai septītā vieta pasaules BMX čempionāta medaļu vērtējumā

Aizvadītās nedēļas nogalē Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku noslēdzās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kur pēc izcīnītajām medaļām Latvija ierindojās septītajā vietā, liecina Latvijas Riteņbraukšanas federācijas informācija.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā pirmo reizi norisinājās Azerbaidžānā. Sacensības pulcēja vadošos pasaules šī sporta veida pārstāvjus, tostarp 81 Latvijas BMX riteņbraucēju. Pēc sacensībām publicēts medaļu sadalījums pa valstīm. Kopumā pie godalgām tika 28 valstu sportisti.

Pirmajā vietā ar 23 izcīnītajām godalgām ierindojās Nīderlande. Šīs valsts sportisti izcīnījuši deviņas zelta un pa septiņām sudraba, kā arī bronzas godalgām. Neveiksmi piedzīvoja nīderlandiešu elites vīri, kas palika bez medaļām, turpretim dāmām pārsteidzoši holandietes aizņēma visu goda pjedestālu. Otro vietu medaļu vērtējumā izcīnīja Francija, kuras elites vīri aizņēma pirmās divas vietas. Kopumā frančiem sešas zelta, piecas sudraba un septiņas bronzas godalgas. Labāko trijnieku ar 14 medaļām (sešām zelta, četrām sudraba un četrām bronzas) noslēdz Austrālija. Sešiniekā vietas ieņēma arī Lielbritānija, Brazīlija un ASV.

Latvijas sportisti medaļu ieskaitē izcīnīja septīto vietu, kopumā iegūstot vienu zelta, sešas sudraba un vienu bronzas godalgu. Par čempioni G12 grupā kļuva “BMX Rīga/ RRS” sportiste Paula Kibare, divas otrās vietas Ventspils “Spars” pārstāvim Klāvam Lisovskim (Krūzeru 25–29 un M25–29 grupās).

Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa arī B16 grupā startējušais Niks Rožukalns (Saldus BMX klubs “Ozolēni”/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs), Kristers Apels (B12), G7 grupas braucēja Ramona Bāre (abi “BMX Rīga/ RRS”) un Marks Švalkovskis (B6 grupā). Tikmēr trešo vietu M30/34 grupā izcīnīja Kristaps Ozoliņš (abi BMX klubs “Mārupe”).